З 26.03.2015 по 25.12.2016 року в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» у Вінницькій області реалізувався проект ЄС «Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області»

 

Фінансування проекту здійснювалось за рахунок  коштів Європейського Союзу (90%) та обласного бюджету(10 %).

 

Мета проекту – створення у Вінницькій області умов для організації чи перенесення бізнесу переселенцями із зон конфлікту.

 

Напрямки роботи проекту:

1.Виплата фінансової допомоги переселенцям по сплаті витрат на обслуговування кредитів для відкриття бізнесу;

2.Компенсація витрат, пов’язаних з оплатою витрат на розробку бізнес-планів;

  1. Надання компенсації вартості придбаного обладнання та інструментів шляхом проведення конкурсу бізнес-планів ВПО.
  2. надання можливості підприємцям з числа переселенців встановити прямі контакти з представниками влади, фінансовими організаціями та регіональним бізнесом.

 

За час діяльності проекту було надано 26 компенсацій підприємцям з числа переселенців, які приймали участь у конкурсі бізнес-планів, на суму  5,5 млн.грн., у Вінницькій області створено 134 робочих місця.

Завдяки грантовим коштам у Вінницькій області родина, яка переїхала з Донецької області у Вінницьку, відкрила в районному центрі кафе сімейного відпочинку з окремим куточком відпочинку для дітей; підприємець, який займається ремонтом меблів, придбав машину, яка використовуватиметься для доставки цих меблів. Крім  того, підприємцями з числа переселенців  відкрито міні-ательє, клас з навчання іноземної мови, відновлено роботу міні-сироварні «El Greco», збільшено потужності компанії з виробництва будівельних сумішей, збільшено потужності компанії з виробництва засобів індивідуального протипожежного захисту, компанії з виробництва окулярів, перукарню для маленьких вінничан, з нуля створено бізнес з обладнання кулерами для води в офісах, створено копіювальний центр та багато ін.

Даний проект дав можливість новим мешканцям Вінницької області адаптуватися економічно, створивши умови для ведення підприємницької діяльності та перенесення бізнесу із зони АТО. Крім того, в разі необхідності командою проекту надавалась  інформаційна та консультаційна підтримка переміщеним особам, що слугувало стимулом для ведення підприємницької діяльності та працевлаштування.

З історіями учасників проекту можна ознайомитись у відеосюжетах, які знаходяться на сторінці проекту в мережі Facebook https://www.facebook.com/tsentr.adaptatsii  та у мережі youtube.

Проект не зупиняє свою роботу, а продовжує надання консультацій підприємцям уже в якості Агенції регіонального розвитку Вінницької області.

В разі необхідності отримання консультацій, звертайтесь за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, к. 125, тел. (0432) 50-85-80.