23-24 листопада у Вінниці відбулась головна подія України у сфері кар’єрного розвитку молоді – Національний форум зайнятості молоді «Створюй колір свого майбутнього».

 

Форум організований Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА спільно з громадською організацією «Центр КСВ» за підтримки Міністерства Молоді та Спорту України. Партнерами Форуму виступили: ПРООН, ЮНІСЕФ, Канадський проект «ПРОМІС».

Загалом 120 учасників майже з усіх регіонів України з числа представників центральних органів виконавчої влади, бізнес-сектору, інститутів громадянського суспільства та установ, що працюють з молоддю, національні та міжнародні експерти.

Після короткої урочистої частини Світозар Ніцполь, консультант ЮНІСЕФ та координатор проекту U-Report, презентував дослідження ситуації щодо зайнятості молоді. За даними досліджень, найпрестижнішою професією молодь вважає сферу ІТ, на другому місці – юридичну, слідом йде медична сфера.

Після досить тривалого обговорення актуальних питань зайнятості молоді відбулась презентація та офіційне підписання Пакту заради молоді-2020. З Вінниччини зазначений Пакт підписали виконуюча обов’язки директора Вінницького молодіжного центу «Квадрат» Світлана Ярова, співвласник групи компаній KNESS Іван Векірчик, директорка Вінницької філії ПАТ «Укрпошта» Наталя Костюк, генеральний директор проектно-будівельної компанії «МУР» Ігор Козловський та директор Обласного молодіжного центру праці Петро Гордійчук.

Учасники заходу мали можливість відвідати виставку кращих практик програм розвитку освіти, працевлаштування та підприємництва та обговорити їх у трьох групах: «Освіта та вибір професії», «Старт кар’єри» та «Підприємництво та самозайнятість». Крім того, на форум завітала експертка проекту «ПРОМІС» з Болгарії, яка презентувала тему «Соціальне підприємництво на місцевому рівні».

Команда Агенції регіонального розвитку стала активним учасником Форуму: представила свій стенд та пропозиції на виставці кращих практик у програмах працевлаштування та підприємництва; також Гижко Наталія, директорка Агенції виступила експертом у третій групі, а саме «Підприємництво та самозайнятість», де представила практику роботи установи з підприємцями та залучення молоді.

Наприкінці дня молодь побувала на майстер-класах від провідних компаній за трьома напрямками: «Професії та навички майбутнього», «Успішне резюме та співбесіда» та «Як створити START-UP?».

Фінальним акордом форуму  стало вручення призів активним учасникам.