4-5 грудня відбувся тренінг «Бізнес-планування для підприємців» за участі майже двох десятків підприємців та студентів, які зацікавленні у розвитку власної справи, розширенні бізнесу, залученні інвесторів. Організатором заходу виступила  Агенція регіонального розвитку Вінницької області. Тренінг проведено в рамках виконання Плану дій реалізації «Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020».

 

Формат тренінгу передбачав вивчення теоретичного матеріалу (30%)  і опрацювання його на практиці (70%). Під час теоретичної частини тренер Надія Карплюк  розповіла про структуру бізнес-плану та основні його складові, зокрема: маркетинговий, юридично-організаційний, календарний, виробничий, інвестиційний, операційний та фінансовий плани. Але більшість часу було зосереджено на роботі в групах над моделюванням 3 бізнесів: міні-пекарня, зелена-садиба, швейна майстерня з пошиття та продажу весільних суконь.

Організаторам вдалося створити на тренінгу відкриту та творчу робочу атмосферу, яка сприяла засвоєнню матеріалу, обміну професійними надбаннями, що значно підвищило рівень ефективності тренінгу та сприяло налагодженню нових контактів.