Сьогодні, 13 грудня 2018 року відбувся інформаційний захід, який складався з двох частин «Ярмарок кредитів» та семінару «Аграрні розписки в Україні: нові ринки збуту, управління ціною та контрактування» (Клуб «Аграрні розписки»).

 

Захід зібрав понад 60 учасників, серед яких представники фінансових установ, аграрного бізнесу, органів влади та самоврядування  Вінницької області. Організаторами заходу виступили Агенція регіонального розвитку Вінницької області за підтримки Вінницької обласної державної  адміністрації, Вінницької обласної Ради в рамках  виконання  Плану дій реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року та Проект Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні».

Мета заходу сприяти побудові стабільного зростаючого бізнесу за рахунок ефективного використання знань щодо ринку фінансових послуг, майбутніх цін та змін на аграрному ринку для досягнення максимального ефекту, як за рахунок планування культур та грошових потоків так і за рахунок контрактування на вигідних умовах, у тому числі за допомогою аграрних розписок, як гнучкого, простого у використанні та доступного фінансового інструменту.

Модератором заходу виступила директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко.

Перша частина – Ярмарок кредитів,  проходив у форматі маркетплейс, що дало можливість створити простір для комунікації між представниками банківських установ, компаніями, що спеціалізуються на обслуговуванні аграрного сектору і підприємствами сільського господарства.

Під час семінару Роман Колібаба, консультант проекту Аграрні розписки в Україні, розповів про аграрні розписки, особливості у порівнянні з іншими інструментами, ключові вигоди та можливості для агровиробника, етапи роботи та вартість оформлення аграрних розписок. Також, з учасниками заходу поділилися досвідом роботи з аграрними розписками представники компаній-кредиторів, зокрема Ольга Шевчук представник ОТП Банку, Андрій Поперечний представник Агропросперіс Банку та В’ячеслав Іванов представник компанії «ОККО-Бизнес Контракт».  

Тематика семінару викликала жваву дискусію між учасниками та експертами, що свідчить  про попит на залучення ресурсів для розвитку аграрного бізнесу.

Учасники виявили зацікавленість у наступних подібних заходах.