Останній тиждень зими  завершився виїзними семінарами  на тему «Управління фінансами сільськогосподарських підприємств» за участі півсотні представників сільськогосподарських підприємств Могилів-Подільського та Хмільницького районів. Мета тренінгів - ознайомити керівників та бухгалтерів аграрних підприємств із концепціями управління фінансами та можливостями  у залученні додаткових ресурсів  для фінансування і розвитку бізнесу.

 

Протягом двох днів Сергій Перехрест, експерт Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні»  розповів про альтернативні джерела фінансування, можливості контролю грошових потоків господарств, управління ризиками і стратегії пом’якшення ризиків у сільгоспвиробництві. Як колишній працівник банку, Сергій пояснив чому банки  змушені виставляти ряд вимог до потенційних позичальників і що потрібно знати, щоб отримати позитивне рішення про кредит. Учасники спільно з експертом також розглянули практичні кейси з розробки технологічних карт з вирощування зернових культур, прогнозування витрат й управління рухом грошових потоків.

Роман Колібаба, регіональний координатор Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні», розповів про аграрні розписки, особливості у порівнянні з іншими інструментами, ключові вигоди та можливості для агровиробника, етапи роботи та вартість оформлення аграрних розписок.

Вітаючи учасників Сергій Григоренко,  перший заступник голови Могилів-Подільської районної державної адміністрації, зазначив, що на сучасному етапі господарювання неможливо існувати без співпраці з інвестиційними, страховими, банківськими та іншими фінансовими установами.

У Хмільнику перший заступник голови районної державної адміністрації Горбатюк Павло Андрійович звернув увагу 27 представників сільськогосподарських підприємств району, що  підвищення обізнаності з фінансових питань, раціональне управління фінансами зменшує ризики ведення бізнесу та підвищує його ефективність.

Також представники сільськогосподарських підприємств отримали підбірку матеріалів у друкованому і електронному варіанті, які допоможуть у їхній подальшій роботі.

 Організаторами семінарів виступила Агенція регіонального розвитку у партнерстві з Проектом Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні» за підтримки управління регіонального розвитку Могилів-Подільської районної державної адміністрації та управління агропромислового розвитку Хмільницької районної державної адміністрації.