Відбувся семінар-практикум для представників мікро- і малого бізнесу: власників, директорів, бухгалтерів, зацікавлених у оптимізації ресурсів своїх  компаній.

Семінар організовано Агенцією регіонального розвитку Вінницької області у співпраці з консалтинговою компанією «Балансир».

 Спікер Тетяна Колосовська, керуючий партнер та провідний фахівець компанії "Балансир", сфокусувала увагу учасників на тому, що успішність ведення бізнесу залежить в значній мірі від кваліфікації бухгалера. Сучасні умови вимагають зміни ролі бухгалтера у компанії, розширення його функцій. Бухгалтер у невеликій компанії має виконувати функції фінансового аналітика і чітко розуміти логіку бізнес-процесів компанії, якщо такого бухгалтера не має - варто залучати спеціалістів на аутсорсинг.  Стратегічне планування і розподіл фінансових потоків дає можливість оптимізувати ресурси і, як наслідок,  знизити ризики для підприємства. Ще Тетяна зупинилася на питанні вибору системи оподаткування і на конкретних прикладах продемонструвала учасникам позитивні і негативні наслідки залучення ФОПів для оптимізації податків. Підприємці змогли опрацювати і практичний кейс із розрахунку податків підприємства.

Друга частина семінару була присвячена не менш  важливому, в умовах закінчення дії мораторію на перевірки, питанню: що варто робити бізнесу, щоб убезпечити компанію від сплати штрафів.

Віталій Белов – бізнес-тренер, тренер проекту Міжнародної організації праці і Держпраці України окреслив перспективні тенденції змін в роботі перевіряючих органів,  і методом бліц-тесту з питань  правового забезпечення підприємницької діяльності серед учасників, доніс до  підприємців основні меседжі:

  • перевірки стосуються всіх суб’єктів підприємницької діяльності,
  • убезпечити від штрафів може: легалізація ділових відносин, знання законів, грамотне діловодство і бухгалтерський облік.

По завершенню семінарної частини учасники мали можливість поспілкуватися за чашкою кави, поділитися досвідом з колегами і обмінятися контактами. Дякуємо спікерам за змістовний тренінг і HUB «Місто змістів» за творчу атмосферу.