В останній тиждень травня відбулась ХІХ сесія енергетичного пулу від Вінницької Торгово-Промиcлової Палати. Це засідання було присвячене практичному  застосуванню  альтернативної енергетики задля інноваційного розвитку аграрної галузі регіону.

 

Захід складався з трьох інформаційних  блоків. Агенція регіонального розвитку Вінницької області є  постійним активним  учасником енергетичного пулу, не змінним це було і на ХІХ сесії.

 Перша доповідь була присвячена Агровольтаїці. Голова правління Вінницької Торгово-Промислової Палати Віктор Дядькович наголошує: «Це новий напрямок, який ми ще майже не бачили. Це не дослідницькі впровадження – це реальність європейського господарства».

Цей напрям, який використовує встановлення сонячних панелей над землями сільськогосподарського призначення, задля налагодження автономної системи полива, постачання води і електрики, підвищує урожайність в 1.6 рази.  З отриманою за допомогою сонячних панелей енергії, можна забезпечувати роботу еклектроагротранспорту, підчас свого виступу Віктор Дядькович продемонстрував, як це ефективно використовують за кордоном, і які є впровадженні технології в цьому напрямі, яким нажаль не користуються в Україні.

Другий блок зайняла презентація проекту з контролю електроенергії авторства Студента ВНТУ Дмитра Кудрявцева, цей проект  переміг в конкурсі наукових робіт, що проводився у Вінницькому національному  політехнічному університеті.

 Суть проекту полягає у вміщенні датчиків в розетки в будинку, зведення даних в одну систему, що буде відображатись через додаток на смартфоні,  і головне користувач зможе не просто переглядати стан поживання електроенергії, а й керувати цим процесом на відстані.

Останній блок заходу повернув аудиторію до основної теми пулу – аграрного напрямку.  Дмитро Вітковський презентував публіці багаторівневу систему  точного землеробства. Ця система дозволяє мінімізувати людський фактор у роботі на полях, зробити урожайність однорідною та високою і пришвидшити терміни аграрних робіт.

Спікер пояснив: «Сільське господарство в Україні пішло в напрямку інноваційного розвитку набагато далі ніж інші галузі».

Після проведення основної частини заходу коротко виступила Наталія Гижко, висловила підтримку роботі енергетичному пулу та коротко розповіла про можливості розвитку інноваційного розвитку аграрної галузі контексті смарт спеціалізації одного із пріоритетів, який може бути визначений під час розробки  Cтратегії регіонального розвитку Вінницької області на період 2021- 2017 роки.