5-6 червня у місті Чернігів відбувся семінар для представників Агенцій регіонального розвитку України та підприємців, зацікавлених у виході на міжнародний ринок. Протягом двох днів учасники вивчали досвід Польської Агенції з Розвитку Підприємництва в напрямку інтернаціоналізації підприємств та розвитку експорту в секторі малого і середнього підприємництва.

 Згідно статистичних даних  у Польщі співвідношення експорту товарів до ВВП становить 46% (у 2018 році) і цей показник має позитивну динаміку. Збільшується частка високотехнологічних товарів (у 2017р. – 8,5% у структурі експорту). Важливим є той факт, що таких показників країна досягає саме за рахунок підтримки виходу на зовнішні ринки малих і середніх підприємств.

Семінар був присвячений огляду видів та  форм інтернаціоналізації  підприємств, можливих бар’єрів для виходу компаній на міжнародний ринок та вивченню практичних інструментів  підтримки експортерів на регіональному рівні. Особливу увагу було приділено нефінансовим інструментам: інформаційним, оцінки експортного потенціалу, сертифікації, навчання і консультування, підтримки в сфері пошуку партнерів.  

В Україні малий і середній бізнес, в силу різних обставин, мало використовує можливості інтернаціоналізації своєї діяльності. Прямий  експорт та імпорт не єдиний можливий варіант міжнародної співпраці і практично кожен представник бізнесу  може знайти свій спосіб вийти на міжнародний ринок на вигідних для себе умовах. Інтернаціоналізація бізнесу надає ряд переваг підприємствам, а саме: нові ринки збуту і закономірне збільшення продажів, збільшення виробництва, та зменшення собівартості на одиницю товару, отримання доходу в іноземній валюті і диверсифікація ризиків, та втілення амбіцій як власників, так і працівників. Агенція регіонального розвитку Вінницької області  готова сприяти підприємцям регіону у інтернаціоналізації бізнесу.

Захід проходив рамках проекту «Підвищення конкурентоспроможності регіонів України та розвиток польсько-української економічної співпраці» за підтримки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.