Агенція регіонального розвитку Вінницької області продовжила серію виїзних освітніх заходів для фермерських господарств. Отримати інформацію на тренінгу для фермерів «Управління фінансами сільськогосподарських підприємств» 11 червня змогли представники аграрного бізнесу у Крижополі, а 12 червня - в Шаргороді.

 На початку заходу виступали Наталія Гижко, директорка Агенції, Антонюк Олена, менеджер Агенції та Віктор Гайдей,  начальник відділу розвитку сільських територій  Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації. Вони  розповіли про можливості отримання допомоги  з обласного та державного бюджетів. З державного бюджету, в рамках  Програми підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2019 рік передбачається суттєва державна підтримка за наступними напрямками: тваринництво, техніка та обладнання, рослинництво, субсидії, пільгові  кредити. Докладніше про це на сайті МінАПК: https://dotacii2019.minagro.gov.ua/ua.

Далі з аудиторією працював Дмитро Савченко регіональний координатор і експерт Проекту «Аграрні розписки в Україні». В першій частині тренінгу він розповів, яким чином гроші кредиторів можуть допомогти в розвитку бізнесу, яка вартість залучених фінансів  та якими можуть бути джерела ресурсів для подальшого розвитку справи. Крім того,  на цьому етапі тренінгу Дмитро Савченко зачепив тему аналізу  фінансових показників господарства і форм звітності.

Наступний блок інтенсивну був сфокусований на базових аспектах управління фінансовими ресурсами: були підняті  теоретичні і практичні сторони питання. Спікер розглянув структуру щомісячного грошового потоку, за допомогою аналізу  відтоку та притоку фінансів. Після цього розбирались  інструменти управління рухом грошових потоків та вираховувались потреби у додатковому фінансуванні.

Також на тренінгу не оминули тему управляння ризиками, зокрема способи їх пом’якшення та якісна оцінка в різних ситуаціях. Тренер підкреслив: «Своєчасне планування грошового потоку – запорука стабільного бізнесу. Важливо бути розумними, а не сміливими – розумійте та управляйте своїми ризиками».

Останній блок навчального інтенсивну був присвячений практичним моментам отримання кредиту для фермерів. Тренер пояснив, що для позитивного рішення кредитора потрібно зважити внутрішні та зовнішні фактори. Під час цього блоку було розкрите питання основних передумов, які впливають на кінцеве рішення по кредиту та яких помилок варто уникати, щоб кінцеве рішення було максимально вигідним.

Заходи проводились Агенцією регіонального розвитку Вінницької області у партнерстві з Проектом Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні» спільно з  Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, ГО «Життя та розвиток громад», Крижопільською та Шаргородською районними державними адміністраціями.