Відбулись засідання двох тематичних підгруп по розробці Стратегії регіонального розвитку до 2027 року. Тематичні підгрупи з напрямом роботи «Безпечний простір – прогресивний регіон» та «Область високої якості життя» працювали  по черзі з експерткою  Оленою Козлюк – фахівчинею  з розробки аналітичних та стратегічних документів в сфері місцевого та регіонального розвитку.

 Експертка  ознайомила з цілями і напрямками державної Стратегії та  розповіла про європейський підхід до стратегічного планування. Частину заходу також було присвячено перегляду статистичних даних щодо сильних і слабких сторін у розвитку регіону. Крім того, фахівчиня розповіла про метологію SWOT-аналізу, котрий є одним із обов’язкових елементів розробки стратегії.

Оскільки розробка Стратегії знаходиться на етапі стратегічного аналізу, то аналітичні показники розвитку регіону,  в порівнянні з іншими областями,  націлені допомогти сформувати якісний SWOT-аналіз за різними напрямами.

Олена Козлюк зауважила, що Стратегія розвитку регіону має опиратись як на пріоритети державної політики, так і відштовхуватись від потреб і запитів громад.  Основна частина засідань була націлена на продуктивне  обговорення між членами тематичних підгруп щодо  слабких і сильних сторін регіону, а також можливостей і загроз, які вже є чи можуть з’явитись.

Захід відбувся на базі Агенції регіонального розвитку Вінницької області. Заходом модерувала Наталія Гижко, директорка Агенції.