11 липня відбулась публічна дискусія «Регіональна стратегія розвитку МСП Вінницької області: від намірів до конкретних дій», під час якої було презентовано проект Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області до 2020 року.

Також, на заході було представлено щорічну оцінку ділового клімату, розроблену за результатами національного опитування малих та середніх підприємств у 2016 році, що містить відомості про стан ділового середовища та регуляторного клімату в регіоні, перешкоди для розвитку МСП, очікувані реформи та ставлення бізнесу до держави.

Участь у обговорені взяла директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко. Вона виступила експертом в дискусійній панелі та дискутувала з підприємцями про те, як підвищити конкурентоспроможність малого та середнього підприємництва.

Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області до 2020 року – це документ, який надасть конкретні рекомендації та шляхи до покращення бізнес-середовища Вінниччини. На території нашого регіону в малому бізнесі працює на малих підприємствах – більше 52,0 тисяч осіб, а фізичних осіб підприємців та найманих у них осіб – майже 83,0 тисячі, що становить п’яту частину економічно активного населення області. За даними моніторингу протягом останніх років в області спостерігається призупинення темпів скорочення кількості суб’єктів малого підприємництва. За 6 місяців поточного року розпочало діяльність майже в 1,8 рази більше суб’єктів господарювання ніж у відповідному періоді 2016 року. Також, відмічається позитивна тенденція щодо збільшення видатків обласного бюджету на підтримку малого і середнього бізнесу. На 2017 рік передбачено 2,0 млн.грн, що майже в 1,7 разів більше ніж було у попередньому році. Крім того, за минулий рік надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого бізнесу склали майже 2,5 млрд.грн. і зросли в 1,7 разів порівняно з попереднім роком.