29 вересня 2017 року в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась прес-конференція, присвячена фінансовій підтримці суб’єктів малого і середнього підприємництва, яка реалізується в рамках Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік.

Під час прес-конференції директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко розповів присутнім про підтримку бізнесу, яку надає обласна влада в рамках  Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік. В. Мережко звернув увагу, що в рамках даної Програми передбачено 1,5 млн. грн. для надання часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на реалізацію інвестиційних проектів суб’єктами малого і середнього підприємництва, та 300 тис. грн. для фінансової підтримки бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи).Директор Департаменту розповів, що з 22 вересня по 15 листопада 2017 року оголошено ІІІ етап конкурсного відбору на отримання часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на реалізацію інвестиційних проектів суб’єктами малого і середнього підприємництва. Компенсація надається в розмірі 100% облікової ставки НБУ, яка діяла на 1 січня поточного бюджетного року (14%). Проте сума компенсації не більше 100 тис. грн. одному суб’єкту підприємництва протягом одного року.

«За час проведення конкурсу з липня 2017 р. фінансову підтримку отримали 7 підприємств на загальну суму 538,578 тис. грн.» - зазначив В.Мережко.

У серпні-вересні 2017 року проводився конкурсний відбір пропозицій та проектів щодо реалізації пункту 5 підрозділу ІІ «Організація та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи)» даної Програми. До розгляду конкурсної комісії надійшли 2 проектні пропозиції по реалізації заходів: від Агенції регіонального розвитку Вінницької області та Наукового парку «ДонНУ-Поділля». Після детального розгляду та обговорення проектних заявок конкурсною комісією було підтримано пропозицію Агенції регіонального розвитку Вінницької області. Відповідно, Агенція виступатиме Виконавчим адміністратором конкурсу.

«Відтак, з 2 жовтня оголошується конкурс бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи). Конкурс проводиться у два етапи: перший етап – оголошення конкурсу, прийом онлайн-заявок учасників з 2 по 22 жовтня 2017 року; підготовка та подача бізнес-планів учасників для участі у конкурсі: 23 жовтня – 12 листопада 2017 року; другий етап - розгляд та оцінка бізнес-планів конкурсною комісією: з 13 до 26 листопада 2017 року», зазначив В.Мережко.

Директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко більш детально зупинилась на умовах участі у конкурсі бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи). «У конкурсі можуть брати участь фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність у Вінницькій області не більше двох років (з 1 жовтня 2015 року); запропонують чи підготують бізнес-плани, які передбачають створення нових напрямків або розширення вже існуючих видів діяльності (виробництв, послуг), спрямованих на реалізацію економічної ініціативи у сфері малого та середнього бізнесу, а також забезпечать створення нових робочих місць та досягнення економічного ефекту» - зазначила Н.Гижко.Для бажаючих взяти участь у конкурсі 31 жовтня та 3 листопада 2017 року Агенцією проводитимуться семінари-консультації з підготовки, написання та оформлення бізнес-планів.

«Підприємці, бажаючі взяти участь у конкурсі з отримання часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами або у конкурсі стартапів, можуть подати документи в офіс Агенції регіонального розвитку за адресою м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125 » - звернула увагу Н.Гижко.