5 грудня 2017 року відбулось засідання Наглядової Ради Агенції регіонального розвитку Вінницької області, під час якого керівник Агенції презентувала присутнім членам Наглядової Ради звіт про діяльність Установи за 2017 рік та план роботи на 2018. На засіданні були присутні засновники Агенції – члени Наглядової Ради: голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк та ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко.

«Завершальним етапом процесу формування інфраструктури регіонального розвитку та реалізації державної регіональної політики є створення та розбудова в Україні недержавних неприбуткових організацій – агенцій регіонального розвитку. Відповідно, в червні 2016 року було засновано Агенцію регіонального розвитку Вінницької області, яка є інструментом інституційного, інфраструктурного та регіонального розвитку області. Вінницька область – одна із перших в Україні, хто створив Агенцію відповідно до чинного законодавства. Мета діяльності Агенції - сприяти регіональному розвитку Вінницької області за рахунок місцевих, інвестиційних та додаткових ресурсів, а також здійснення комплексу заходів, направлених на покращення іміджу області та розвиток бізнес-середовища» - зазначив під час вступного слова голова Наглядової Ради Анатолій Олійник.

Директор Агенції Наталія Гижко презентувала присутнім звіт про діяльність Установи за 2017 рік, звернувши увагу, що «Основні напрямки роботи Агенції: регіональний розвиток та співробітництво із громадами; залучення інвестицій та супровід інвестиційних проектів; розвиток малого і середнього бізнесу та проведення заходів для підприємців з метою розвитку підприємницького середовища; фандрейзинг та надання консультацій територіальним громадам щодо особливостей написання проектних пропозицій та пошуку партнерів; міжнародне співробітництво тощо» - зазначила Н.Гижко.

В 2017 році Агенцією підписано та реалізується три Угоди про взаємодію, співробітництво та супровід інвестиційної діяльності з іноземними інвесторами на загальну суму понад  45 млн. євро, в області буде створено близько 370 робочих місць. Два із трьох інвестиційних проектів направлені на розвиток відновлюваної енергетики, а саме будівництво електрогенеруючих станцій з використанням сонячної енергії. Зокрема, один із інвесторів планує побудувати сонячну електростанцію загальною встановленою потужністю 10МВт на території Бершадського району Вінницької області, реалізація іншого інвестиційного проекту забезпечить будівництво на території Піщанського та Чечельницького районів Вінницької області сонячних електростанцій потужністю 30 МВт. Ще один інвестор– литовська компанія «Літарбо» спрямовує інвестиції на розвиток виробництва в сфері деревообробки та виробництва будівельних матеріалів у Вінницькій області.

Крім того, в рамках Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік Агенція здійснює адміністрування конкурсу з часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами субєктам малого та середнього підприємництва на реалізацію інвестиційних проектів. За результатами конкурсного відбору  було відібрано 15 проектів,  загальна сума фінансової підтримки становить 974431,89 грн. В результаті реалізації інвестиційних проектів в області буде створено понад 91 робоче місце.  У вересні Агенція регіонального розвитку Вінницької області стала переможцем в конкурсному відборі проектних пропозицій на визначення Виконавчого адміністратора конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи). «Для участі у конкурсі було подано 13 бізнес-планів, конкурсною комісією обрано 7 переможців, які отримали фінансову підтримку на реалізацію своїх бізнес-планів  в розмірі від 33 до 50 тисяч гривень на загальну суму 284 тис. грн.  Реалізація проектів, яким надано підтримку, забезпечує створення в області 16 нових робочих місць» - зазначила Наталія Гижко.

В 2017 році Агенція активно працювала над налагодженням співпраці з донорськими організаціями написанням проектних пропозицій. Протягом 2017 року Агенцією подано 11 проектних пропозицій на загальну суму 62 158,3 тис. грн. З метою реалізації одного із виграних проектів, в лютому 2017 року Агенція реалізувала проект «Роль регіонів у функціонуванні соціально-правової держави» за підтримки Фонду ім. Ф.Еберта. В рамках проекту Агенцією було проведено 2 заходи: у Вінницькій та Житомирській областях, метою яких було підвищення рівня обізнаності громад щодо використання інструментів регіонального розвитку. Під час цих заходів представники Вінницької та Житомирської ОДА, а також Агенції регіонального розвитку Вінницької області обговорили головні засади діяльності Агенцій регіонального розвитку в контексті сильної соціально-правової держави, а також поточний стан регіональної політики та стратегічного планування в громадах цих регіонів. «В рамках одного із нещодавно виграних проектів 29-30 листопада для працівників Агенції проводився тренінг із написання стратегічного плану організації в рамках Проекту «Зміцнення громадянського суспільства», що реалізується ІСАР «Єднання» за підтримки USAID. За результатами проведеного 2-х денного тренінгу працівники  ознайомились із основними підходами розробки стратегічних документів громадський організацій,  провели  аналіз слабких та сильних сторін Агенції та розпочали процес розробки Стратегії розвитку установи «Агенція регіонального розвитку Вінницької області до 2020 року. Розробка стратегічних документів Агенції передбачає аналіз потреб регіону, залучення усіх зацікавлених сторін, експертів та здійснення комплексу заходів.» - зазначила Наталія Гижко.

Крім того, в 2017 році Агенція продовжувала активну роботу та напрацювання нових партнерських контактів. Так, було підготовлено та направлено більше 30 листів на представництва міжнародних фондів та фінансових організацій в Україні, а також, на дипломатичні представництва іноземних країн в Україні щодо діяльності Агенції та розвитку співпраці. По результатам, керівництвом Агенції було здійснено більше 30 візитів та переговорів щодо співпраці із представниками DESPRO, ЄБРР, Громадської спілки «Фонд підтримки реформ в Україні», проекту CUTIS, Офісу залучення та підтримки інвестицій Ukraine Invest, Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України та із представниками дипломатичного  корпусу. Результатами цих переговорів стали попередні домовленості про реалізацію спільних заходів.

«Надзвичайно приємно бачити, що Агенція активно працює над різними напрямками діяльності – регіональний розвиток, робота з інвесторами, підприємцями, написання грантових проектів. Результат діяльність даної установи позитивно впливає на регіональний розвиток області. Зокрема, через новостворені робочі місця за результатами співпраці Агенції з інвесторами та адміністрування конкурсів для представників малого та середнього бізнесу, що в свою чергу, веде до сплати податків та наповнення бюджету Вінниччини» - звернув увагу член Наглядової Ради Олександр Крученюк.