Ранок 20 січня 2017 року Наталія Гижко, директор Агенції та ще 12 учасників тренінгу для тренерів, який проходить Берлінській Академіі доброго урядування та підвищення компетентності в Європі розпочали із зустрічі з Гольгером Лемкеке, керівником служби адміністрації округу Шарлоттенбург-Вільмерсдорф.

Г. Лемке ознайомив представників української делегації з існуючим станом електронного врядування в окрузі Шарлоттенбург-Вільмерсдорф та змінами, пов’язаними з прийняттям в 2016 році Закону про електронне врядування, які призведуть до модернізації електронного адміністрування на території його округу та решти 11 округів, що входять до міста-землі Берлін.

В місті є 12 урядових округів, які майже повністю автономні. В кожному районі свої процедури надання адміністративних послуг, програмне забезпечення та обладнання. Це призводить до ряду незручностей для мешканців.  Наприклад, час отримання однієї послуги в різних районах різніться від 1 до 3 днів та інше.

Нове законодавство передбачає зменшення автономності 12 районів в питаннях організації електронного врядування, створення єдиної структури, розробку стандарту оцифровування електронних послуг, що передбачає навіть запровадження уніфікованого обладнання, програмного забезпечення, стандартів та правил.

Також, учасники  навчались використанню наочних засобів і вправ презентування та візуалізації під час проведення тренінгів у творчій лабораторії Берлінської Академії доброго урядування та підвищення компетентності в Європі.