З 29 січня по 2 лютого заступник директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко перебуває у Ліберецькому краї Чеської Республіки в складі офіційної делегації Вінницької області.

В рамках візиту делегація Вінницької області на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником зустрілась з Гетьманом Ліберецького краю паном Мартіном Пута та окремими мерами муніципалітетів та ознайомилась з досвідом децентралізації та функціонування органів місцевого самоврядування Ліберецького краю.

Крім того, з метою налагодження ділових контактів, вінницька делегація зустрілась із директором Торгової палати Ліберецького краю Оскаром Мужичек, керівником Регіональної аграрної ради Ліберецького краю Мартіном Балатка та підприємцями Ліберецького краю, які співпрацюють з українським бізнесом або хотіли б співпрацювати.

На початку зустрічі Директор Регіональної Торгової палати ознайомив членів делегації з загальною інформацією та особливостями ведення бізнесу в Ліберецькому краї, Голова Аграрної Регіональної Ради Ліберецького краю розповів про особливості сільського господарства, звернувши увагу, що територія краю розпочинається в горах і закінчується в низинах, в чому і полягає особливість ведення сільського господарства.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник, в свою чергу, ознайомив присутніх із інформацією про Вінницьку область, її інвестиційний потенціал. Окрім того, Анатолій Олійник зазначив, що на Вінниччині створено Агенцію регіонального розвитку Вінницької області, мета діяльності якої – регіональний розвиток та співпраця з бізнесом.

Наприкінці зустрічі відбулась презентація підприємств, зацікавлених у співробітництві з Вінницькою областю. Юрій Поп - представник компанії Mega, розповів, що їхня компанія спеціалізується на мембранних технологіях, які використовуються для знесолення морської води до рівня питної. Враховуючи той факт, що  Вінницька область не межує з морем, дані технології є цікавими для підприємств, які займаються виготовленням сиру. Таким чином, застосовуючи технології компанії Mega, можливо знесолювати сироватку, результатом чого може стати створення замкнутого циклу на підприємстві.

Компанія TENEO - ще одна компанія, зацікавлена у співпраці з підприємцями Вінниччини. Представник компанії - Павел Куттлер розповів, що компанія займається виробництвом кабельних виробів для машинобудування та експортує свою продукцію в 22 країни світу.

Заступник директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко розповіла представникам бізнесу про особливості роботи Агенції регіонального розвитку, звернувши увагу, що основні напрямки роботи Агенції - регіональний розвиток, залучення та супровід інвестора, співпраця з бізнесом. Наприкінці зустрічі, учасники обмінялися контактами, обговоривши можливі напрямки співробітництва.

У рамках даного візиту вінницька делегація відвідала регіональну лікарню. У зв’язку із реформою медичної галузі в Україні, передбачається автономізація закладів охорони здоров’я, надання їм  статусу державних і комунальних некомерційних підприємств, аналоги яких уже працюють у Чехії. Відповідно,  чеська сторона організувала візит делегації до однієї із лікарень Ліберецького краю, яка працює за схожим принципом вже 12 років.

Окрім того, учасники делегації відвідали місцевий зоопарк. Директор Ліберецького зоопарку пан Давід Найєдло ознайомив вінничан із підприємством, як туристичним об’єктом та з особливостями утримання тварин і птахів у різні пори року. Щороку до зоопарку на екскурсію приходять 400-500 тисяч відвідувачів, його бюджет – близько 120 мільйонів крон. Тут мешкають близько тисячі представників фауни та понад 140 видів тварин, птахів, риб і плазунів.