В серії зустрічей з залучення партнерів до пошуку пріоритету розвитку регіону Вінницької області в концепті смарт спеціалізації, відбулось активне обговорення серед представників Донецького національного університету імені Василя Стуса та представників інноваційного бізнесу.

 

Наталія Гижко директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області представила гостям основний концепт смарт спеціалізації та пояснила, що головним  вектором цієї спеціалізації є успішна співпраця різних галузей регіону задля того, щоб знайти оригінальний, інноваційний потенціал, який можна успішно розвивати і комерціалізувати в майбутньому.

Зустріч відвідали Костянтин Безгін професор кафедри менеджменту та поведінкової економіки ДонНУ ім.В.Стуса, Антон Горпиниг представник ГО «Центр інноваційних технологій», голова правління «Техновін», Юрій Клименко директор наукового парку “ДонНУ-Поділля”, Ігор Луценко директор з виробництва ТОВ «Технологія Обладнання Сервіс», Олександр  Окуньєв  голова експертної ради  ГС «Кластер «Енергетичний пул» та Сергій Агеєв керівник фірми «Віасофт», Артем Баєв керівник департаменту штучного інтелекту в копанії «Peoly».

Концепт смарт спеціалізації викликав у учасників зустрічі живе зацікавлення і ряд пропозицій, щодо їх бачення з їх вміннями і можливостями. Хорошим прикладом поєднання різних галузей є створення і  розвиток наукового парку «ДонНУ-Поділля».

Сергій Агеєв запропонував в контексті смарт спеціалізації розглянути розвиток в першу чергу інноваційного бізнесу, тобто дослідження і  розробку нових технологій. Адже Вінницька область має в цій галузі величезний потенціал і цікаві приклади успішного досвіду. Окремо він зазначив, що ця ніша в Україні не має такої конкуренції, як класичний бізнес, проте є дуже затребуваною як на внутрішньому так і на світовому ринку.

Вході дискусії учасники зійшлись на тому, що в основі успішного розвитку регіону є створення нових якісних кадрів, їх підтримка і потреба створити умови, при яких ці кадри не покинуть регіон в пошуках  хороших можливостей для свого майбутнього.

Юрій Клименко  говорить:

«Зараз ми маємо здорове бажання створювати нову цінність. Нам просто необхідно шукати місток між бажанням та грішми. Треба займатись  вихованням нового покоління в цінностях створення нового. Кадрова проблема стоїть дуже гостро».

Дискусія відбулась в межах серії зустрічей задля залучення нових зацікавлених людей і галузей до розробки нових напрямів розвитку Вінницького регіону в контексті смарт спеціалізації.