Агенція регіонального розвитку Вінницької області

Експертна, організаційна та комунікаційна платформа з надання комплексної підтримки бізнесу, інвесторів та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Про агенцію Наші послуги

 

Агенція регіонального розвитку Вінницької області ознайомилась з досвідом Польщі:  створення та підтримки кластерів а також розвитку регіонів в контексті smart-спеціалізації під час навчання у Черкасах 11 та 12 червня.

Перший день навчання складався з двох інформаційних блоків. Петро Крийом, представник Департаменту аналізу і стратегій ПАРП, розповів про складний процес розвитку кластерів в Польщі. В основі кластера завжди лежить співпраця державних органів, бізнесу і науки в межах певного регіону. З одного боку, підприємства в межах кластеру мають співпрацювати, а з іншого  обов’язкова здорова конкуренція.

За статистикою, один кластер  в середньому об’єднує  36 суб’єктів, Польща має 134 діючі кластери. В результаті, це більше 700 тисяч робочих місць. Крім того кластери  ефективно  використовують співпрацю між різними за величиною і напрямом підприємствами. І цей підхід забезпечує якісний розвиток мікробізнесу і його співпрацю з великими компаніями.

Спікер підкреслив, що основа кластера – це підприємці, освітні або наукові установи і органи самоврядування згуртовані навколо координатора.  Головне завдання координатора створити юридичну особу, сформувати напрямки роботи кластера і підтримувати постійну комунікацію між всіма суб’єктами. Стержнем цієї системи завжди є стратегія, прописана і узгоджена з усіма членами кластеру.

У другому блоці Олександра Перепелиця, представниця Департаменту Підтримки підприємництва ПАРП, продемонструвала основні міжнародні та, власне, польські програми підтримки кластерів і можливості, які вони можуть надати. Це були, зокрема підтримка кластерів в межах програм ЄС: Horyzont 2020 i COSME. Також спікерка продемонструвала сервіси та ресурси, що будуть ефективні для підприємців, які бажають створити кластер і почати працювати у форматі такої співпраці.

 У другий день навчання польські партнери ознайомили учасників з можливостями smart-спеціалізації як одного зі способів інноваційного розвитку регіонів.    

 Особливість  Мазовецького воєводства в тому, що їх напрямок smart-спеціалізації – це покращення якості життя. Марчін Вайда, директор Департаменту регіонального розвитку та європейських фондів Адміністрації Мазовецького воєводства звернув увагу на необхідність розвитку технологій в регіоні. Спікер пояснив, що банальне забезпечення Інтернетом населення невеликих міст буде поштовхом для розвитку IT компаній  і це буде вклад в розвиток регіону.

Олександра Швед, заступниця директора Департаменту регіонального розвитку та європейських  фондів Адміністрації Мазовецького воєводства звернула увагу на конкретні успішні проекти реалізовані в контексті smart-спеціалізації. Вона пояснила, що можна розвивати невеликі проекти, які на перший погляд не виглядають масштабними, але несуть ефективні зміни. Олександра Швед наголошує: «Smart-спеціалізація для Мазовецького воєводства – це управління нашим розвитком. Це в першу чергу інструмент, а не мета».

Експертка навела приклад конкурсу стартапів, що відбувся за підтримки  програми Horyzont 2020. В результаті, конкурсу два проекти з відносно невеликим фінансуванням були реалізовані в Мазовецькому воєводстві, а за рік вийшли на міжнародний ринок.

Дводенне навчання в Черкасах відбулось в рамках Проекту «Підвищення конкурентоспроможності регіонів України та розвиток польсько-української економічної співпраці», за підтримки програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Основна діяльність

Розроблення стратегії та планів відновлення та розвитку територій

Надання консультативно-методичної допомоги органам виконавчої влади та місцевого самоврядування у розробленні стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації, планів відновлення та розвитку, програм.

Регіональний розвиток

Розроблення та впровадження проєктів регіонального розвитку, налагодження міжрегіональної співпраці.

Залучення інвестицій

Створення умов для залучення інвестора, формування інвестиційних пропозицій. Налагодження міжнародної співпраці.

Розвиток підприємницького середовища

Проведення освітніх заходів, надання консультацій з розроблення та впровадження бізнес-проєктів, залучення ресурсів для створення та/чи розширення бізнесу, нетворкінг.

Фандрайзинг та розроблення грантових проєктів

 Налагодження співпраці з донорськими організаціями, які діють в Україні та закордоном, розроблення проєктів щодо вирішення актуальних питань громад, області, участь у грантових конкурсах та управління проєктами; надання консультацій громадам області щодо написання проектних пропозицій, пошуку партнерів.

Наші засновники

Вінницька обласна Рада

Вінницька обласна державна адміністрація

Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування

Вінницький національний медичний університет імені М. Пирогова

 

Вінницький національний технічний університет

Наша команда

НАТАЛІЯ ГИЖКО

Директорка Агенції

ОЛЕНА ДІХТЯР

Проєктна менеджерка

ІРИНА ВАКОЛЮК

Бухгалтерка Агенції

ОЛЕНА КОЗЛЮК

Радниця

НАТАЛІЯ ГИЖКО

Директорка Агенції

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2024

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.