Представники Агенції регіонального розвитку взяли участь у засіданні робочої групи з розроблення проекту Стратегії збалансованого регіонального розвитку  Вінницької області 2021-2027рр. Основною метою заходу стало ознайомлення учасників з детальним планом заходів. З метою підвищення ефективності процесу розроблення стратегічного документу учасники поділились на 3 тематичні підгрупи.

 

Тематичні підгрупи будуть працювати над трьома напрямками:

- Конкурентоспроможна  Вінниччина на  мапі  Східної Європи;

- Безпечний простір - прогресивний регіон;

- Область  високої якості  життя.

  Підчас засідання було озвучено, що наразі головне проаналізувати ситуацію, що склалась в регіоні в наслідок впровадження Стратегії розвитку регіону 2014-2021рр., щоб виокремити не лише проблеми і труднощі регіону, а й його унікальність в конкретних сферах і спланувати продуктивну роботу в у виокремлених напрямках на наступні 7 років.

Розробка над Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області за нормативними документами включає в себе наступні елементи:

  • соціально-економічний аналіз ситуації розвитку області.
  • характеристика порівняльних переваг , викликів та ризиків
  • стратегічне фокусування на отримані конкурентних переваг і закріпленні ринкової позиції на досить вузькому сегменті ринку
  • концепція розвитку
  • стратегічні цілі розвитку

Важливо враховувати, що підчас виконання цих етапів роботи над Стратегією необхідно використовувати дослідницькі та інноваційні аспекти відповідно до смарт-спеціалізації.

Підчас заходу було наголошено на важливості ефективної роботи з підготовки проекту регіональної Стратегії до 2027 року та співпраці між органами влади, бізнес структурами та громадськими організаціями.

 Агенція регіонального розвитку є активним учасником розробки проекту Стратегії збалансованого регіонального розвитку  Вінницької області 2021-2027рр.