Ярмарок розробок та інновацій для бізнесу у Вінниці — перша спроба налагодження співпраці між розробниками винаходів та ідей і бізнесом! 20 грудня захід  підтримала Вінницька обласна державна адміністрація в межах реалізації обласної Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва-2020. Агенція регіонального розвитку Вінницької області, за підтримки партнерів, на розсуд підприємців-учасників ярмарку, презентувала 15 регіональних проєктів-стартапів.

 

"Мета цієї зустрічі — підтримка регіональних розробок, розвиток інноваційного потенціалу закладів вищої освіти Вінниччини, а також кооперації бізнесу та науки. Агенція в даному випадку — це комунікативний майданчик для налагодження зв'язків  з місцевою та регіональною владою, зокрема у питаннях підтримки малого та середнього бізнесу", — зауважила директорка Агенціїі Наталя Гижко.

У межах ярмарку відбувся і конкурс, під час якого учасники презентували свої розробки в сфері альтернативної енергетики, енергоефективності, медицини, поліграфії та ІТ. Кращі напрацювання демонстрували вінницькі виші, ГС "Кластер "Енергетичний пул", ІТ-академія, окремі розробники. Серед таких — переможець Всеукраїнської олімпіади з педагогіки Олександр Музика: є прихильником ігрових методик комунікацій з дітьми. Сьогодні представляю дві розробки, кожна з них має патенти. Перша — це дидактичний посібник з використанням технологій доповненої реальності. Це може бути цікаво приватним підприємцям, які займаються благодійністю. Ми пропонуємо дарувати наші книжки дітям дошкільного віку. Наприклад, на Вишеньці є центр, де займаються з дітьми з аутизмом. Наш проект стане їм у нагоді. Друга розробка пов'язана з моєю першою вищою освітою. Я закінчив фізико-математичний факультет. Переглянувши ті методики, якими користуються діти в школі, взяв одну з рекомендованих, геоборд, або математичний планшет, і доповнив його таблицею Піфагора."

Вінницький національний аграрний університет на розсуд конкурсного журі надав три стартап-проекти: вібраційний млин для механоактивації сипких матеріалів, рекуператор для забезпечення параметрів мікроклімату в тваринницьких приміщеннях та дегідратор для зневоднення харчових відходів. Усі розробки відрізняються від наявних на ринку аналогів своєю економічністю та універсальністю.

Студенти кафедри інформаційних наук Вінницького національного технічного університету розробили робота, що має велику кількість сповіщувачів для вимірювання різноманітних показників приміщень: від температури до задимленості та запиленості.

"Наш робот працює як тепловізор, який точково вимірює температуру та охоплює певну площу. Ми орієнтувалися саме на енергоефективність та здешевлення. Наша розробка коштує всього 36$, але має великий спектр функціоналу. Цих роботів можна використовувати в лабораторіях, де потрібно підтримувати певний кліматичний контроль», — розповідає студент ВНТУ Андрій Капацин.

Усіх учасників конкурсу розробок та інновацій відзначили дипломами, а четверо кращих отримали сертифікати на суму по 10 000 грн. Голова журі, керівник компанії ТОВ "Промавтоматика Вінниця" Микола Ганчук зауважив: "У нашій компанії теж є відділ розробок, але такі аутсорсингові ідеї нам цікаві, ми теж їх залучаємо. Було представлено майже 15 проєктів з різним відсотком інновацій. Були, звичайно, і висококласні проєкти, з них 2 точно можна виділити. Вони вже готові до втілення в життя, деякі навіть активно продаються, їм просто потрібен поштовх для виходу на міжнародний ринок. Перший проєкт стосується розвитку дітей. А другий це реабілітаційний тренажер. Є навіть один учасник у цій залі, який сказав, що завдяки цьому тренажеру його вже двічі витягнули з того світу. Приємно, що держава стимулює такі процеси, допомагає стартапам. Саме інновації це те, що запускає виробництво, а виробництво це сильна держава!"