В останній день січня Агенція регіонального розвитку Вінницької області спільно з Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування провела друге засідання комітету стейкхолдерів у рамках проєкту «Joint Organization to Unite Rural Networks of Entrepreneurial Youth – JOURNEY» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»), що співфінансується програмою Європейського Союзу ERASMUS+.

 

Під час зустрічі керівниця проєкту, Ольга Олійник презентувала результати проміжного етапу проєкту, а також ознайомила присутніх із подальшими кроками щодо його реалізації. Першочерговим завданням у реалізації проєкту на даний час зазначила розробку он-лайн курсу та наповнення он-лайн платформи JOURNEY навчальними матеріалами. Також, ознайомила присутніх із структурою та коротким змістом он-лайн курсу, що розробляється експертами з ЄС для сільської молоді України, Грузії та Азербайджану та з основним програмним документом «Рамка підприємницької компетенції», яка лежить в основі курсу, що розробляється європейськими експертами.

Учасники засідання активно обговорювали тематики курсів та формати їх проведення.

Данілова Олеся, завідувачка сектору ДРС у Вінницькій області, зауважила на важливості включення до навчальної програми курсу з правового регулювання ведення бізнесу підприємцями на території населених пунктів де вестимуть свою діяльність. Інформацію для ознайомлення молодих підприємців щодо захисту своїх прав та законних інтересів під час перевірок/заходів державного нагляду (контролю)доцільно розмістити у вигляді презентації на он-лайн платформі. Ці заходи мають активізувати  учасників проєкту до участі в  створенні нормативно-правової  бази спільно із місцевою владою, підвищить їх поінформованість про права  при перевірках контролюючими органами

Валерій Редчик, директор регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців у Вінницькій області, запропонував ряд тематичних курсів для підприємницької молоді з сільської місцевості.

Основним лейтмотивом директорки Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталії Гижко став акцент на якісну підготовку курсів із бізнес-планування, оскільки  в цьому році Уряд запустив Програму "Доступні кредити 5-7-9%", а на обласному рівні щорічно проводиться конкурс підтримки стартапів, які направлені на  розвиток або започаткування власної справи, основною вимогою яких є наявність бізнес-плану.

Усі пропозиції від членів комітету, що зібрані під час обговорення буде систематизовано та адаптовано до плану реалізації проєкту. За результатами засідання буде розроблено два навчальних курси для учасників проєкту, що будуть відібрані на конкурсній основі, а 6 найкращих студентів (за підсумками розроблених бізнес-планів) поїдуть із тижневим візитом до Італії та Польщі для спілкування з молоддю, встановлення контактів та обміну досвідом.

А поки що стейкхолдери вестимуть широку інформаційну кампанію на своїх інтернет-ресурсах щодо залучення сільської молоді до участі в проєкті.

Захід пройшов у приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА за участі представників органів виконавчої влади, закладів вищої освіти та громадськості.

Довідково:

Про проєкт.

Проект “Joint Organization to Unite Rural Networks of Entrepreneurial Youth – JOURNEY” (Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості”) пропонує інноваційний підхід у галузі розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді країн Східного партнерства (Україна, Азербайджан та Грузія) від експертів з Італії, Польщі та Франції.

Метою даного проекту є зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу  у сільської молоді, оскільки вона має менше можливостей для самореалізації та працевлаштування в сільській місцевості. Проект передбачає саме підвищення рівня знань молоді та  переймання досвіду країн Європейського Союзу.

У рамках проєкту розроблено універсальну навчальну платформу для молоді (https://journeyeplus.eu/uk/), яка спрямована на нарощення підприємницького потенціалу та підвищення рівня знань про підприємницьку освіту у молоді.

Зручно! Платформа адаптована до мобільних пристроїв/планшетів.

На даній платформі будуть розміщені навчальні он-лайн курси з відео-контентом, розроблені експертами з Італії, Польщі та Франції, які допоможуть якісно, швидко та результативно пройти навчальну програму, отримати необхідну базу знань та навичок роботи.

У рамках проекту діють  Клуби молодих підприємців, мета яких полягає у підвищенні рівня обізнаності про підприємницьку освіту та створення мережі молодих людей/молодих підприємців з сільської місцевості задля обміну знаннями та кращими практиками.

Завдання Комітету Стейкхолдерів в рамках проєкту (мета):

  • підтримка сільської молоді, зокрема учасників проєкту, шляхом забезпечення актуальною інформацією (законодавча база та зміни до неї, актуальні місцеві та національні програми підтримки, місцеві проекти і т.п.);
  • розширення можливостей для сільської молоді (що пройде навчання на онлайн платформі JOURNEY та отримає відповідну кваліфікацію), в т.ч. фінансових можливостей для реалізації інноваційних та перспективних бізнес ідей;
  • підтримка реалізації проєкту та поширення результатів діяльності на всіх етапах;
  • спільне напрацювання пропозицій та змін до місцевих, регіональних та національних програм, а також стратегій;
  • просування пропозицій та змін на місцевому, регіональному та національному рівні;
  • підтримка та сприяння у створенні Клубів молодих підприємців у Вінницькій області;
  • підготовка аналізу актуальних можливостей та перешкод, які постають перед сільською молоддю.

Про проєкт у соцмережах:

ФЕЙСБУК – @JOURNEYerasmusplus

ІНСТАГРАМ - journey_eu

ТВІТЕР – JOURNEYeplus

Е-mail – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.