Нам дуже сподобався досвід польських Агенції та громад, які активно співпрацюють задля залучення інвестицій.  Одним із заходів, який уже  багато років  реалізується Польською Агенцією Інвестицій і Торгівлі (PAIH)  є щорічний конкурс «Грунт на медаль».  Наша Агенція два роки співпрацювала з Польською Агенцією Інвестицій і Торгівлі (PAIH), щоб подібний  конкурс  запровадити і в Україні. І в 2020 році для 7 областей  України розпочався пілотний проєкт «Золота ділянка 2020». Він є адаптованою версією польського конкурсу і впроваджується  спільно з польськими партнерами, агенціями регіонального розвитку та Департаментами  міжнародного співробітництва та регіонального розвитку 7 областей.

 

Протягом  травня-червня  тривав перший етап конкурсу, під час якого громади подавали свої пропозиції. Із 44 ОТГ області, яким було запропоновано змагатись за звання громади, в якій земля «золота» та приваблива для інвесторів, зголосилось 6. Ось громади, в яких потенційно може розпочатись «золота лихоманка»: Вінницька міська, Жмеринська міська, Барська міська, Тульчинська міська, Ковалівська сільська, Росошанська сільська ОТГ.

Ми розуміємо, що наш регіон є аграрним, і переважна більшість земель  мають сільськогосподарське призначення, а умовами конкурсу передбачається розгляд  лише незабудованих ділянок (greenfield), призначених для промислових інвестицій, площею не менш ніж 2 га та,  які мають визначений правовий статус.

Проте, залучення інвестицій - це не простий шлях,  він вимагає фахової та системної роботи. Вітчизняний та іноземний досвід  громад має достатньо  позитивних прикладів  залучення  інвестицій  менш привабливими, але активними в цьому напрямку громадами.  Таким громадам перемогу у боротьбі за інвестора можна отримати ще й тому, що дуже мало досвіду  у громад України по залученню інвестицій, готовності швидко реагувати на потреби інвестора.

Ми розпочинаємо конкурсний відбір та сподіваємось, що усе більше громад нашої області будуть працювати в напрямку залучення інвестицій.

Конкурс «Золота ділянка 2020» проводиться Польською Агенцією Інвестицій і Торгівлі (PAIH) спільно із нашою Агенцією та Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА у рамках проєкту Польської допомоги задля розвитку «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва».