Осінь – час збирати врожаї. Ось і ми, своєю командою та двома дюжинами учасників, зібрали «урожай» нашої осінньої тренінгової програми «Skills lab: власна справа», яку ми проводимо вдруге в цьому році. Навчання тривало місяць за участі студентської молоді, викладачів професійно-технічних та вищих закладів освіти та інших бажаючих започаткувати власну справу. Протягом цього часу учасники працювали над розробкою бізнес-моделі власної справи за методологією Олександра Остервальдера та Іва Піньє -  Business Model Canvas. Програма складається із 7 блоків і призначається для зацікавлених та вмотивованих кандидатів, тому не усім  із 40 учасників вистачило сил витримати темп та напружений графік. 

 

На фінальній події відбулась презентація 20 проєктів бізнес-ідей, що тривала більше 3 годин і завершилась пізньої вечірньої години. Атмосфера  заходу була такою, що далеко за 22.00 годину на нашому  онлайн випускному було 95 % присутніх   і відчувалося  бажання  продовжувати ділитись власними ідеями, порадами, досвідом та просто спілкуватись про мрії та плани.  Традиційно, для експертної оцінки на онлайн випускному присутні зовнішні експерти: Тарас Деркач, координатор Career Hub, Центру «Розвиток КСВ», Олександра Гондюл, викладачка кафедри журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка, фріланс-комунікаційниця, Катерина Гвоздьова, менеджерка з розвитку бренду роботодавця департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль, а також координатори тренінгової програми у Вінницькі області: Галина Іванченко, Олена Чепурко, Олена Антонюк та Наталія Гижко.

Захід тривав понад три години, учасники презентували свої ідеї в різних сферах, таких як надання послуг, торгівлі, ресторанного харчування, оздоровлення та освіти. Основними бізнес-ідеями учасників були майстерня  із ремонту комп’ютерної техніки, магазин молодіжного одягу, магазин природньої та декоративної косметики, кав’ярні та кондитерські, побутовий магазин, оздоровчий заклад в Карпатах, піцерія, весільна агенція та лінгвістична школа.

Тренінгова програма реалізовувалась Агенцією регіонального розвитку Вінницької області в рамках Пакту за підтримки  Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Фонду Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine та Міністерства молоді та спорту України. Експертну підтримку програмі надавали вінницькі підприємці та представники компаній-підписантів Пакту: Надія Карплюк, керуюча партнерка і консультантка у K&K consulting, бізнес-тренерка, Вікторія Лукашова, власниця бізнесу з виробництва натурального морозива ТМ «Funny bear», Катерина Гвоздьова, менеджерка з розвитку бренду роботодавця департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль, Віталій Мурга, керівник маркетингового агенства «Sinteza Marketing», Олександра Гондюл, викладачка кафедри журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка, фріланс-комунікаційниця.

Ініціатива “Пакт заради молоді-2020” виникла з метою об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей в Україні. За чотири роки існування ініціативи, Пакт підписали 146 роботодавців, серед яких 70 активно впроваджують програми працевлаштування молоді та долучаються до освітніх заходів.