На минулому тижні ми провели вебінар “Геоінформаційна система, як дієвий інструмент для управління активами громади” спільно із компанією “МагнетікВан Муніципальні технології” та 32 учасниками із 17 громад.

Витримавши паузу  (пов’язану із місцевими виборами)  розпочали співпрацю із новими громадами з цікавої теми, а саме  як підвищити ефективність органів влади в прийнятті управлінських рішень, систематизувати та візуалізувати ресурси громади для  своїх мешканців, а також підвищити інвестиційну привабливість  для інвесторів.

 

Геоінформаційні технології є новою темою для України, а особливо серед органів влади в тому числі нашої області. Проте існує нормативно-правова основа яка зобов’язує ОМС  оприлюднити у мережі Інтернет усі геопросторові дані та метадані, крім даних, віднесених до інформації з обмеженим доступом в найблищі 1-2 роки (Постанова КМУ від 21.10.2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»).

З метою привернення уваги наших громад до необхідності спланувати відповідну діяльність та ресурси у 2021 році, а також презентувати результати запровадженні ГІС громадами з інших областей було запрошено відповідних спеціалістів громад та пул  експертів з різних регіонів: Криштоп Тетяна, заступниця директора ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД", Королюк Олександр, заступник начальника управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА,  Подобівський Володимир, виконавчий директор компанії “МагнетікВан Муніципальні технології”.

Ми будемо і надалі інформувати нові громади про актуальні та розвиткові можливості.