21 грудня директорка Агенції Наталя Гижко прозвітувала  про плани діяльності організації на наступний 2021 рік перед керівництвом обласної Ради.

 

Наталя Гижко зауважила, що створення Агенцій регіонального розвитку, в тому числі і у Вінницькій області, було зумовлено пошуком нових моделей інституцій, які б допомагали регіонам у розвитку.

 

 

– Кабінетом міністрів і Верховною Радою України Агенція була задекларована і врегульована у законі. Ми є не просто неприбутковою організацією, ми діємо в рамках законодавства. Закон про засади державної регіональної політики є основним регулятором, який ставить нам певні напрями, дає нам можливості і обмеження. Ми не можемо займатися чим завгодно – лише тим, пов’язано з регіональним розвитком, – зазначила Наталя Валентинівна.

 

Вона доповіла про пріоритети розвитку Агенції, цілі організації, реалізовані проєкти і результати роботи.

 

Одним з найбільш успішних, за словами Наталі Гижко, є проєкт «Золота ділянка». Вінниччина – один з семи регіонів, де впроваджується цей проєкт Польською Агенцією Інвестицій і Торгівлі спільно Агенціями і владою. Метою проєкту є визначення найкращих інвестиційних ділянок в об’єднаних громадах задля підвищення спроможності самих громад залучати вітчизняних та іноземних інвестицій.

 

– Основна мета конкурсу – сформувати базу якісних перевірених ділянок в громадах, – пояснила Наталя Гижко. – Основний акцент цього конкурсу – стимулювати громади працювати над оформленням таких ділянок, які можуть зацікавити інвесторів.

 

Ще одним перспективним проєктом є ініціатива створити на Вінниччині індустріальний парк. Для цього у співпраці з об’єднаними громадами варто провести аудит територій для визначення і формування переліку перспективних майданчиків.

– На прикладі міста Вінниці ми бачимо, що інвестиційні парки для бізнесу працюють як магніт. Індустріальний парк – це дорогий і тривалий проєкт, – зауважила Наталя Гижко.

 

Заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко відзначив, що у Агенції регіонального розвитку Вінницько ї області – великий доробок і багато цікавих проєктів. На його думку, варто провести ґрунтовний аналіз роботи і самих проєктів, аби визначити найбільш перспективні, виконання яких дасть відчутний результат і для Вінницької області, і для територіальних громад.

 

Джерело: https://vinrada.gov.ua/agenciya-regionalnogo-rozvitku-prozvituvala-pro-robotu-za-2020-rik.htm