10 березня Агенція регіонального розвитку Вінницької області провела онлайн семінар «Нові можливості розвитку малого та середнього бізнесу через фінансову підтримку Європейського інвестиційного банку»  для 20 представників територіальних громад. На онлайн-заході були представлені можливості кредитування бізнесу в рамках спільного Проекту України та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», у межах якого ЄІБ надав Україні позику у розмірі 400 млн євро для кредитування підприємств, що провадять діяльність у створенні ланцюжків доданої вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства, для підвищення конкурентоспроможності продукції українських виробників на національних і міжнародних ринках. 

 

Захід відкрили Штефан Розенов, керівник програми міжнародної технічної допомоги «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі - Україна» UAFATA та Олег Осаулюк, спеціаліст з розвитку бізнесу та підвищення потенціалу дорадництва Проекту. Вони наголосили, що хоча Проект передбачений тільки для трьох виробничо-збутових ланцюжків - зернових, олійних культур і аквакультури, - фінансові установи, що беруть участь у Проекті, можуть надавати кредити практично на будь-який інвестиційний проект компаніям, які працюють у цих виробничо-збутових ланцюжках, починаючи від постачальників сировини і закінчуючи роздрібною торгівлею.

На концептуальних засадах фінансування учасників Проекту та на інвестиціях в аквакультуру і рибне господарство детальніше зупинилися експерти Проекту Віталій Радько та Дмитро Христенко.

Підсумовуючи результати зустрічі, в.о. директора Агенції Наталія Гижко, відмітила, що і великі, і малі агропідприємства, які працюють у сферах вирощування зернових, олійних та аквакультур, можуть отримати фінансування в межах проєкту Європейського інвестиційного банку, а Агенція регіонального розвитку Вінницької області може допомогти консультаційно як саме скористатись більш доступними кредитами. Для того, щоб взяти участь у проекті, необхідно звернутись до Агенції регіонального розвитку Вінницької області для напрацювання обґрунтувань кредиту і подачі заявки до Центрального офісу Проекту у Києві.