31 березня Агенція регіонального розвитку Вінницької області у партнерстві з Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА провела онлайн семінар «Підтримка Європейським інвестиційним банком інвестиційних проєктів у сфері вирощування та переробки зернових і олійних культур». Представники 14 громад області (Станіславчицької та Студенянської сільської територіальної громади,  Літинської та Крижопільської селищної територіальної громади, Вінницької, Козятинської, Хмільницької міської територіальної громади, Оратівської, Іллінецької, Немирівської, та Піщанської територіальної громади) ознайомилися з можливостями Проекту Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», який представили Штефан Розенов, керівник проєкту «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі - Україна»/UAFATA та Олег Осаулюк, спеціаліст з розвитку бізнесу та підвищення потенціалу дорадництва проекту.

 

Віталій Головачов, експерт з банківського та сільськогосподарського фінансування, розповів про загальні критерії оцінки потенційних проєктів від агропідприємств та переваги інвестиційного кредитування, зокрема про зниження відсоткової ставки банків-учасників не менше ніж на 1% та про збільшення строку кредитування  -  до 10 років, які пропонує ЄІБ.

Експерт з моніторингу, оцінки та управління аграрними підприємствами Віталій Радько детальніше зупинився на концептуальних засадах фінансування та основних напрямках можливих інвестиційних проектів: вирощування рослинницької продукції (забезпечення технікою та машинами), організація доробки, очистки та сушки зерна та насіння, переробка зернових та олійних культур, виробництво готової продукції (борошно, крупи, хлібобулочні вироби, олія), логістика та транспортування.

 

Нагадуємо, що 2 квітня 2021р. відбудеться ще одна онлайн зустріч з експертами проєкту «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі - Україна»/UAFATA., під час якої будуть розглянуті питання підтримки інвестиційних проєктів Європейського інвестиційного банку для рибної галузі, в т.ч. аквакультури. Бажаючих просимо попередньо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/jZzYTz84zpSeUVAM8

 

Отримати консультаційну допомогу, як саме скористатись більш доступними кредитами можна в  Агенції регіонального розвитку Вінницької області за адресою: м. Вінниця,  вул. Хмельницьке шосе,7, к.125,  тел./факс (0432) 50-85-80,  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

************

Довідкова інформація:

У грудні 2015 року Україна та Європейський інвестиційний банк уклали фінансову угоду «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», ратифіковану Законом України № 1530-VIII від 20 вересня 2016 року. Цим документом передбачено виділення 400 млн євро для забезпечення ефективності функціонування ланцюгів вартості зернових та олійних культур, аквакультури та прісноводних рибних ресурсів України.

Позика підтримується проектом Технічної Допомоги, який має достатній потенціал і ресурси для надання перед- і посткредитної підтримки як банків-партерів, так і позичальників. Основне завдання Технічної допомоги - сприяти своєчасному та ефективному розподілу цільових коштів кредиту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Спеціалісти Технічної Допомоги можуть безкоштовно допомогти привести документацію підприємства у відповідність до вимог Проекту за процедурами закупівель та екологічними та соціальними стандартами. Хоча Проект передбачений тільки для трьох виробничо-збутових ланцюжків - зернових, олійних культур і аквакультури, - фінансові установи, що беруть участь у Проекті, можуть надавати кредити практично на будь-який інвестиційний проект компаніям, які працюють у цих виробничо-збутових ланцюжках, починаючи від постачальників сировини і закінчуючи роздрібною торгівлею.