Як залучити інвестиції в аквакультуру та рибне господарство говорили сьогодні під час онлайн семінару «Підтримка інвестиційних проєктів Європейського інвестиційного банку для рибної галузі (в т.ч. аквакультура)» організованого у рамках проєкту «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі - Україна» /UAFATA» за підтримки Агенції регіонального розвитку Вінницької області та Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА. Це вже 3-й інформаційний семінар з серії онлайн зустрічей для представників  агробізнесу та територіальних громад Вінницької області, які проходять в межах Проекту. 

 

Традиційно відкриваючи вебінар, Штефан Розенов, керівник програми міжнародної технічної допомоги, Олег Осаулюк, спеціаліст з розвитку бізнесу та підвищення потенціалу дорадництва Проекту та Наталія Гижко, в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області, наголосили на можливостях отримання «довгих» кредитних ресурсів ( до 10 років) підприємствам Вінниччини, на фінансування інфраструктури та обладнання для первинному виробництві, у обладнання для переробки, логістики у ланцюгах створення  доданої вартості аквакультури, рибного господарства. Допомога ЄІБ направлена на  підвищення конкурентоспроможності рибної галузі: виробників обладнання, кормів, риби, продукції,  українських виробників на національних і міжнародних ринках. 

Дмитро Христенко, к. б. н., ключовий експерт компоненту "Аквакультура та рибальство" окреслив присутнім основні перспективи розвитку рибної галузі завдяки кооперації з Європейським інвестиційним банком та розповів про спеціальні товарні рибні господарства, напрямки інвестиційних проєктів їх переваги та особливості.

Нагадуємо, що отримати консультаційну допомогу як саме скористатись більш доступними кредитами можна в  Агенції регіонального розвитку Вінницької області за адресою: м. Вінниця,  вул. Хмельницьке шосе,7, к.125,  тел./факс (0432) 50-85-80,  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

************

Довідкова інформація:

У грудні 2015 року Україна та Європейський інвестиційний банк уклали фінансову угоду «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», ратифіковану Законом України № 1530-VIII від 20 вересня 2016 року. Цим документом передбачено виділення 400 млн євро для забезпечення ефективності функціонування ланцюгів вартості зернових та олійних культур, аквакультури та прісноводних рибних ресурсів України.

Позика підтримується проектом Технічної Допомоги, який має достатній потенціал і ресурси для надання перед- і посткредитної підтримки як банків-партерів, так і позичальників. Основне завдання Технічної допомоги - сприяти своєчасному та ефективному розподілу цільових коштів кредиту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Спеціалісти Технічної Допомоги можуть безкоштовно допомогти привести документацію підприємства у відповідність до вимог Проекту за процедурами закупівель та екологічними та соціальними стандартами. Хоча Проект передбачений тільки для трьох виробничо-збутових ланцюжків - зернових, олійних культур і аквакультури, - фінансові установи, що беруть участь у Проекті, можуть надавати кредити практично на будь-який інвестиційний проект компаніям, які працюють у цих виробничо-збутових ланцюжках, починаючи від постачальників сировини і закінчуючи роздрібною торгівлею.