Протягом 9 та 10 квітня 2021 року  Агенцією регіонального розвитку Вінницької області спільно з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування проведено дводенний тренінг з нарощення підприємницького потенціалу та бізнес освіти для молоді сільської місцевості Вінницької області. У тренінгу взяли участь 30 молодих людей віком 18-30 років з Вінницької області, які мають ідеї для створення бізнесу або ж мають уже робочу бізнес-модель.

 

Тренінг відбувся в рамках міжнародного проєкту «Joint  Organization  to  Unite Rural Networks  of Entepreneurial Youth» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»), що співфінансується програмою Європейського Союзу ERASMUS+ та реалізується Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування спільно з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області у партнерстві з 7-ма організаціями з 6-ти країн.

Основною метою проєкту  є зниження  рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства (Грузії, України та Азербайджану).

Даний тренінг є одним із ключових освітніх компонентів проєкту та передбачає познайомити учасників із ключовими аспектами щодо планування та започаткування власної справи, а також де шукати ресурси на її реалізацію.

Тренінг розпочався із вітального слова організаторів та партнерів. Ольга Олійник, координатор проєкту привітала учасників тренінгу, розповіла про ключові моменти тренінгу та закликала учасників до активної роботи, оскільки автори 7 найкращих бізнес-планів матимуть можливість взяти участь у молодіжному онлайн обміні до Італії та Польщі разом із молоддю з Грузії та Азербайджану, який відбудеться у травні цього року.

Наталія Гижко, в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області, закликала молодь до розбудови підприємницького середовища та звернула увагу учасників на три ключові проблеми для розвитку бізнесу, а саме: перша - відсутність знань про те, як розвивати бізнес, друга - низька інноваційність та конкурентність бізнесу, третя - малодоступність ресурсів для бізнесу. Хоч і є певні труднощі в започаткуванні та веденні власної справи, але пані Наталя закликала молодь змінювати світ на краще, впроваджуючи свої бізнес-ідеї.

Протягом двох днів з учасниками працювали  6 менторів, які пройшли підготовку в рамках проєкту, а також залучені спікери.

Під час першого дня тренінгу учасники познайомились із основними юридичними та бухгалтерськими аспектами при започаткуванні власної справи, з видами фінансових ресурсів для започаткування бізнесу, інструментами цифрового та онлайн маркетингу та використання соціальних мереж для ведення бізнесу. Познайомились з видом ведення підприємницької діяльності, як соціальне підприємництво. Також дізнались, як підготуватися та представити свою бізнес-ідею перед інвестором та в останньому блоці тренінгу познайомились із практичним кейсом успішного молодіжного підприємництва на прикладі туристичного клубу «БІДНЯЖКИ».

Олена Присяжнюк, заступник начальника відділу підтримки бізнесу управління економічної політики департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради розповіла про трендовий напрямок бізнесу -  соціальне підприємництво та можливості підтримки від Вінницької міської ради для започаткування власної справи.

Другий день тренінгу був зосереджений уже безпосередньо на розробленні бізнес-ідей учасників за допомогою інструменту Business Model Canvas. Business Model Canvas - це таблиця з 9 колонок, заповнивши які, стане зрозумілим структура потенційного бізнесу, доходи і витрати, клієнти, ресурси і т.д.

Тренінг завершився презентаціями бізнес-ідей учасників та порадами від менторів.

Цей проект фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише погляди автора і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.