Якщо тобі пощастило стати учасником міжнародного обміну - потрібно належним чином підготуватись:
- ознайомитись із культурно-релігійними, громадсько-політичними особливостями країни, в яку їдеш;
- підвищити рівень іноземної мови;
- бути готовим представляти Україну під час офіційних та неформальних заходів;
- підготувати домашнє завдання
та інше.
Нещодавно команда Агенції регіонального розвитку Вінницької області спільно з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування провели онлайн-семінар з підготовки молоді Вінницької області до обміну досвідом з Італією та Польщею в рамках реалізації міжнародного проекту «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості» JOURNEY, що співфінансується програмою Європейського Союзу ERASMUS+. У заході взяли участь 8 молодих людей, які стали переможцями конкурсного відбору та візьмуть участь у молодіжному онлайн обміні до Італії та Польщі разом з молоддю Азербайджану та Грузії. Спікерами заходу стали ментори проєкту Наталія Гижко, Ольга Олійник та Галина Іванченко та запрошений спікер Ярослав Геращенко, організатор проєктів неформальної освіти ЦР «Пангея Ультіма».
Ярослав Геращенко розповів про важливість молодіжних обмінів та розвитку особистісних компетентностей, а також про важливість бути толерантними при налагодженні міжкультурного діалогу.
Галина Іванченко, познайомила з міжкультурними особливостями Польщі, Італії, Азербайджану та Грузії, зокрема учасники дізналися про емоційність італійців, стриманість в спілкуванні з поляками, гостинність грузинів та небагатослівність азербайджанців.
Ольга Олійник, звернула увагу на основні аспекти діджитал-етикету.
По завершенню заходу учасники отримали рекомендації щодо діджитал та ділового етикету під час молодіжного онлайн обміну досвідом.