Агенція регіонального розвитку Вінницької області продовжує інформувати щодо підтримки інвестиційних проєктів Європейським інвестиційним банком. В травні вже  були проведені 2 онлайн семінари, ряд індивідуальних консультацій бізнесу щодо ознайомлення зацікавлених організацій і підприємств Вінниччини з можливостями, що надає співпраця з Європейським інвестиційним банком для довгострокового розвитку підприємств України, саме у галузі аквакультури і рибальства та машинобудівної галузі.  А 31 травня Агенція регіонального розвитку Вінницької області провела черговий онлайн семінар «Підтримка інвестиційних проєктів державного сектору Європейським інвестиційним банком». 20 представників  державних установ, Вінницького національного аграрного університету, Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, Вінницької ОДА та Вінницької обласної ради ознайомилися з можливостями Проєкту Європейського інвестиційного банку «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», який представили Штефан Розенов, керівник програми міжнародної технічної допомоги та Олег Осаулюк, спеціаліст з розвитку бізнесу та підвищення потенціалу дорадництва Проєкту.

 

Ліля Тимошевська, керівник групи управління Проєктом розповіла присутнім про кредитну підтримку установам державного сектору, що сприяють забезпеченню ефективності функціонування ланцюгів доданої вартості зернових та олійних культур, аквакультури та прісноводних рибних ресурсів України. Суб’єкти господарювання державного сектору, які прагнуть інвестувати в технологічну модернізацію в цих областях, можуть претендувати на фінансову підтримку. «Проєкт співпрацює з Департаментом міжнародної співпраці у сфері економіки, торгівлі та сільського господарства Міністерства економіки України у розробці пропозицій щодо фінансування державної інфраструктури з метою отримання економічної вигоди у цільових ланцюгах вартості та діяльності по просуванню кредиту. До 100 мільйонів євро кредитних коштів може бути доступним для підтримки прийнятних проєктів громадської інфраструктури, пов'язаних з дослідженнями, освітою та навчанням, контролем якості та продовольчої безпеки, а також сертифікацією та лабораторіями, включаючи реконструкцію певних секторів» - зазначили пані Лілія.

Учасники також мали можливість поставити запитання експертам та обговорити можливі ідеї субпроєктів в окреслених сферах.

Підводячи підсумки зустрічі, Наталя Гижко, в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області, закликала присутніх формувати свої пропозиції субпроєктів, які підтримують секторальні ланцюги створення додаткової вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства. Саме такі пропозиції з регіонів можуть пришвидшити прийняття Міністерством економіки механізму кредитування державного сектору в рамках Проєкту.

Нагадаємо, що отримати консультаційну допомогу як саме скористатись більш доступними кредитами можна в Агенції регіонального розвитку Вінницької області за адресою: м. Вінниця,  вул. Хмельницьке шосе,7, к.125,  тел (0432) 50-85-80,  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.