Завдяки реформі децентралізації, об’єднані громади отримали більше можливостей у вирішенні різноманітних питань щодо розвитку громади, в тому числі і поводження з відходами.

Громади стали більш спроможними для організації послуги з управління відходами, але дана послуга не є соціальною і вона потребує певного екологічного та економічного вирішення.

 

Спокійно поміркуйте: чи задовольняють вас купи сміття на околицях вашого села чи містечка, чи знаєте ви, куди перевізник вивозить відходи з вашого двору, чи розумієте важливість розділення пластику, скла й металу від харчових відходів.

Зверніть увагу, що ви самі перетворюєте громаду на смітник, адже виробляєте в середньому 250-300 кг непотребу за рік!

Впорядкувати систему поводження з відходами мають органи місцевого самоврядування за рахунок оплати послуги мешканцями громади, а не за рахунок перевізників. При цьому ваша громада може не мати власного сміттєвого полігону. Але орган місцевого самоврядування обов’язково знатиме, куди вивозять відходи, у якій кількості, у якому вигляді і скільки це коштує.

Допоможіть місцевому самоврядуванню створити цивілізовану послугу з управління відходами! Без вашого фінансового внеску система не існуватиме. Ви є частиною цієї системи: ваші кошти – це ваша відповідальність за чисте довкілля, і саме ви даєте змогу надавачам послуги правильно організувати вивезення й захоронення відходів.

Сконцентруйтеся на послузі вивезення відходів як обов’язковій, а також поступово вчіться роздільного збирання сміття. Це перший і необхідний крок до запровадження у своїй громаді правильної європейської системи. Більша кількість абонентів – якісніша система поводження з відходами!

В області розроблений Регіональний план управління відходами до 2030 року, який є дороговказом у налагодженні даної системи поводження з відходами. З регіональним планом управління відходами знайомтесь за посиланням: https://cutt.ly/NmG4V5N .

Інформація створена в межах проєкту «Інформаційно-комунікаційна підтримка місцевого плану управління відходами для Південного кластеру у Вінницькій області», що впроваджується Агенцією регіонального розвитку Вінницької області за фінансової підтримки проєкту "Підтримка децентралізації в Україні", DESPRO.