10 серпня учасники Клубу молодих підприємців, що створений в рамках міжнародного проєкту «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості» JOURNEY, за фінансової підтримки Програми ЄС ERASMUS+, ознайомились із досвідом ведення бізнесу у сільській місцевості під час бізнес-туру.
Учасники познайомились із різними видами бізнесу: соціальне підприємництво, агро-садиба, виробництво меблів, вирощування квітів та лохини.
Розпочали наш тур із соціального підприємництва «Intermezzo donuts» у м. Вінниця, де креативний господар Михайло Жилін, поділився ідеєю започаткування, джерелом залучення ресурсів. та тонкощами ведення «солодкого» бізнесу. По завершенню розмови усі охочі мали можливість придбати пончики з креативним авторським малюнком на кожній коробці, який тут же виконується за вашим бажанням.
Наступним пунктом нашого туру стало господарство креативної сімейної пари Надії та Сергія Данько в с. Некрасове – одна сім’я і два бізнеси: квіткова ферма “Dankoflowerfarm” та виробництво меблів “Danko.mebli”. Надзвичайно щирі господарі розповідали про свої успіхи та невдачі на шляху розвитку власної справи та охоче відповідали на запитання від молоді, яких було чимало.
Далі, наш тур продовжився відвідинами агро-садиби «Катерина» с. Ільківка. Наталія Шибінська, власниця садиби, провела екскурсію садибою, пригощала кулішем. В невимушеній атмосфері та дружній розмові з пані Наталією, молодь дізналась про основну мету створення агро-садиби та отримали поради, як започаткувати таку ж справу в своїх населених пунктах.
І на завершення ми відвідали фермерське господарство “Тріумф - Лайф”, де пан Денис Липкань, власник господарства, розповів про започаткування та розвиток бізнесу, радо продемонстрував плантацію лохини, а також бажаючі мали можливість спробувати бізнес «на смак» та здобули досвід збору лохини.
Дякуємо учасникам бізнес-туру за їх активність та щирість, а підприємцям за їх відкритість.
Бізнес-тур проходив в рамках міжнародного проєкту «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості» JOURNEY, за фінансової підтримки Програми ЄС ERASMUS+ та впроваджується спільно Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Агенцією регіонального розвитку Вінницької області.