На минулому тижні в центрі розвитку «Орігамі» відбулась фінальна конференція, присвячена завершенню міжнародного проєкту «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості», який впроваджувався за підтримки програми Європейського Союзу ERASMUS+.
Захід об’єднав понад 40 осіб, основною частиною учасників заходу була молодь, також у конференції взяли участь Дмитро Чаленко, заступник голови Вінницької обласної Ради, Олена Ліпач, начальник управління міжнародного співробітництва та інвестицій Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації, члени Комітету стейкхолдерів та ментори.
Захід розпочався із вітального слова Дмитра Чаленка, який побажав молоді працювати над собою, навчатись та бути сміливими реалізуючи власні ідеї.
Олена Ліпач, вітаючи учасників проєкту звернула увагу молоді на пошук ресурсів для започаткування власних справ, зокрема, пані Олена наголосила на можливості залучати безповоротні кошти, шляхом участі в конкурсі бізнес-планів підприємців-початківців (стартапи), який щороку проводиться Вінницькою державною обласною адміністрацією та обласною Радою.
Далі захід продовжився презентацією результатів проєкту від Ольги Олійник, координатора проєкту та Наталії Гижко, партнера проєкту. До презентації результатів проєкту також долучились члени Комітету стейкхолдерів та молодь, яка ділилась своїми інсайтами від участі в заходах проєкту.
Загалом маємо такі результати проєкту:
1. Розроблено навчальну онлайн платформу JOURNEY, яка спрямована на нарощення підприємницького потенціалу та підвищення рівня знань про підприємницьку освіту у молоді. Платформа доступна на 4 мовах (українській, азербайджанській, грузинській та англійській мовах) посилання https://journeyeplus.eu/uk.
2. Проведено навчання для 7 менторів.
3. Створено 6 Клубів молодого підприємця на базі АРР Вінницької області, ВОАОМС, Брацлавської, Дашівської, Іллінецької, Тульчинської та Студенянської громад.
4. Проведено молодіжний обмін досвідом в онлайн форматі. Під час якого 21 молода людина з України, Грузії та Азербайджану переймали досвід започаткування та ведення бізнесу на підприємствах Польщі та Італії.
5. Проведено дослідження з метою визначення стану молодіжного підприємництва в 63 громадах Вінницької області та надано рекомендації Вінницькій ОДА та ОР щодо здійснення комплексу заходів з підвищення спроможності громад області у розробленні політик з підтримки мікропідприємництва (в т.ч. і молодіжного підприємництва).
7. Розроблено рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо запровадження інструментів розвитку молодіжного підприємництва в громадах.
Довідково:
Проєкт «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»#JORNEY_ERASMUS+, який впроваджувався за підтримки програми Європейського Союзу ERASMUS+.
Проєкт реалізувався консорціумом організацій із 6 країн-партнерів, Східного партнерства - України, Грузії, Азербайджану, та країн Європейського Союзу - Італії, Польщі та Франції. У Вінницькій області проєкт впроваджувався партнерськими організаціями Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Агенцією регіонального розвитку Вінницької області.
Основна мета проєкту спрямована на зниження безробіття серед молоді та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства.
Цільовою аудиторією нашого проєкту була ініціативна молодь, віком 18-35 років сільської місцевості Вінницької області, які активно брали участь у заходах проєкту. Загалом до проєкту долучилось понад 100 молодих людей.