ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

З грудня 2020 року в Україні діє новий адміністративно-територіальний устрій згідно якого Вінницька область поділяється на 6 районів, які об’єднують 63 територіальні громади до складу яких входить 1503 населених пункти. В області налічується 6 міст обласного значення. Адміністративним центром області є місто Вінниця. Територія області складає 26,5 тис. кв. км., що становить 4,4% території України.

Населення, за даними Міністерства фінансів України станом на 1.01.2021 р. – 1529, 1 тис. осіб.

Географічне положення: область розташована в лісостеповій смузі правобережної частини України. По території області протікають 204 річки, з них найбільші: Південний Буг та Дністер.

Відстань від м. Вінниці до м. Києва: автомобільним сполученням – 266 км, залізницею – 222 км, автошляхом – 260 км.

Межі і кордони: 202 км. державного кордону з Республікою Молдова. Область межує з 7-ма областями України (Житомирською, Чернівецькою, Хмельницькою, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Одеською областями).

Детально познайомитися з адміністративно-територіальним устроєм області можна тут . 

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.