Стратегія збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року (далі – Стратегія) була розроблена на підставі Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», Закону України «Про засади державної регіональної політики», Цілей Сталого Розвитку (ЦСР), затверджених на Саміті Організації Об’єднаних Націй зі сталого розвитку.

Основні стратегічні пріоритети:

  • конкурентоздатний регіон на основі інноваційного та сталого розвитку;

  • регіон належного та ефективного урядування;

  • регіон сталого гуманітарного розвитку;

  • регіон спроможних громад та успішних людей;

  • регіон безпечного середовища.

 

Детально ознайомитись із Стратегією можна тут .

Для реалізації Стратегії розроблено План заходів з реалізації стратегії на 2021-2023 рр. Ознайомитись із планом тут .

 

У новому стратегічному періоді запроваджено новий підхід - смарт-спеціалізація, який передбачає аргументоване визначення суб'єктами регіонального розвитку в рамках регіональної стратегії окремих стратегічних цілей та завдань щодо розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал з урахуванням конкурентних переваг регіону та сприяють трансформації секторів економіки в більш ефективні.

У Вінницькій області відповідальною за визначення смарт-спеціалізації регіону визначено Агенцію регіонального розвитку Вінницької області. Так, для пошуку смарт-реалізації регіону та її розвитку Агенцією було проведено 13 заходів у яких взяли участь 200 осіб із числа органів виконавчої влади, бізнесу, науки.

В області визначено два напрями смарт-спеціалізації:

  • розвиток індустрії лікування та оздоровлення (медичний туризм);

  • впровадження агротехнологій з використанням ІТ-інновацій.

Більше про напрями смарт-спеціалізації можна ознайомитись на інформаційно-аналітичному ресурсі для органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Вінниччини «Регіональний розвиток: аналіз, стратегія, дія» у розділі «Смарт-спеціалізація» .

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.