З часу заснування Агенція провела близько 300 заходів, учасниками яких стали понад 5200 осіб із числа органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бізнесу, науки та громадських об’єднань.
Найбільш масштабними ініціативами були:
1. Міжнародний партнерський проєкт ЄС «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості» JOURNEY (Joint Organization to Unite Rural Netvorks of Entrepreneurial Youth), який реалізовувався консорціумом організацій із 6 країн-партнерів Східного партнерства – України, Грузії, Азербайджану, та країн Європейського Союзу - Італії, Польщі та Франції. Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Програми Європейського Союзу Erasmus+. У Вінницькій області проєкт впроваджувався партнерськими організаціями Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Агенцією регіонального розвитку Вінницької області.
Діяльність за проєктом сприяла тому, що 300 мешканців сільських територій віком 18-35 років із трьох країн підвищили свої навички з бізнес-моделювання та інструментів залучення ресурсів для самозайнятості. 50% учасників заходів, а це 155 молодих людей, були з Вінницької області.
Відповідно до розподілу партнерських обов’язків Агенція забезпечувала:
- організацію роботи консультативно-дорадчий органу - Комітету стейкхолдерів, учасниками якого розроблено рекомендації щодо розвитку молодіжного підприємництва та надано пропозиції Вінницькій ОДА та ОР щодо запровадження комплексу заходів з підвищення спроможності 63 громад у розробленні політик з підтримки мікропідприємництва;
- створення 7 клубів молодого підприємця, з них 5 на базі територіальних громад області (Брацлавської, Дашівської, Іллінецької, Студенянської, Тульчинської) та по одному на базі Агенції та ВОАОМС;
- підготовку молоді Вінниччини до участі в міжнародному молодіжному обміні, проведено конкурсний відбір для якого розробили нормативно-методичний супровід та провели онлайн-семінар з підготовки молоді до обміну;
- спільно з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування організовано та проведено віртуальний тур з обміну досвідом на підприємства Польщі та Італії. З Вінницької області участь взяли 7 учасників, за результатами проєкту учасники отримали міжнародні сертифікати Польщі та Італії (youth pass (Poland/ Italy), які в подальшому сприятимуть молоді на шляху особистісного розвитку.
2. Проєкти фінансової підтримки бізнесу Вінницької області.
Конкурс з відбору інвестиційних проєктів для часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за залученими кредитами, залученими суб'єктами малого і середнього підприємництва на реалізацію інвестиційних проектів в рамках Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік. Агенція була виконавчим адміністратором конкурсу та забезпечувала організацію, проведення конкурсу, виплату коштів відібраним конкурсантам. Бюджет конкурсу становив 974, 4 тис. грн. У рамках конкурсу підтримано 15 бізнес-ідей завдяки яким в області було створено 91 робоче місце.
Конкурс бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) за пріоритетним напрямком розширення мережі установ фінансової підтримки в рамках Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017 рік. Агенція виконувала функції виконавчого адміністратора конкурсу. Бюджет конкурсу становив 300 тис. грн, підтримано 7 бізнес-ідей та створено 16 робочих місць.
3. Участь у розробленні регіональних політик, документів.
Адміністрування процесу розроблення Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року. Команда Агенції провела, задокументувала 28 заходів (засідання орггрупи, тематичні групи, фокус та робочі груп), учасниками заходів стали 290 осіб: представники органів виконавчої влади., місцевого самоврядування, бізнесу, закладів освіти та громадськості, а також надавала інформацій супровід.
Організація та проведення заходів спрямованих на розроблення Регіонального плану управління відходами у Вінницькій області до 2030 року, відповідно до Методичних рекомендацій з розроблення регіональних планів управління відходами Міністерства екології та природних ресурсів України, а також, у рамках виконання Національної стратегії управління відходами до 2030 року за підтримки Проєкту "Підтримка децентралізації в Україні "/DESPRO.
Агенція надавала експертно-консультативну підтримку ОДА, забезпечувала інформаційний супровід процесу, а також координувала процес проведення стратегічної екологічної оцінки «Регіонального плану управління відходами Вінницької області до 2030 року» та залучення ресурсів для її проведення.