9 лютого Агенція регіонального розвитку Вінницької області спільно з “МагнетікВан Муніципальні технології” провела вебінар «Геоінформаційна система як дієвий інструмент для управління активами громади». У вебінарі взяли участь понад 60 учасників із 4 областей України, це і представники органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та приватних компаній.

Три години з учасниками працювали Наталія Гижко, в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області, Криштоп Тетяна, заступник директора ТОВ «Укрнпіцивільбуд», Захарчук Вадим, начальник служби містобудівного кадастру управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, Подобівський Володимир, виконавчий директор компанії “МагнетікВан Муніципальні технології”.

 Розпочала вебінар із вітального слова в.о. директора Агенції, Наталія Гижко та звернула увагу учасників вебінару про важливість доступності актуальної інформації про громаду для економічного розвитку, зокрема для залучення інвестора.

 Захарчук Вадим, начальник служби містобудівного кадастру управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, продемонстрував учасникам вебінару геоінформаційний продукт геопортал містобудівного кадастру Тернопільської міської територіальної громади https://gis.tmrada.gov.ua/portal/home/index.html та розповів про його переваги та можливості для управління територією.

 Подобівський Володимир, виконавчий директор компанії “МагнетікВан Муніципальні технології”, продемонстрував учасникам вебінару можливості  , геоінформаційної системи, яка забезпечує  збереження, обробки, аналізу та відображення просторових та інших, пов'язаних з ними, даних про природні ресурси, об’єкти промисловості або транспорту, екологічні або будівельні обмеження, інформацію про землевласників і характер використання земель, демографічні та соціологічні дані, нарешті – матеріали містобудівної документації. Також, пан Володимир звернув увагу, на наповнення бюджету органами місцевого самоврядування за допомогою геоінформаційної системи, а саме управління земельним банком громади в частині сплати податків орендарями земельних ділянок.

 Також, впровадження геоінформаційних систем для управління територіями має і законодавче підґрунтя. Криштоп Тетяна, заступник директора ТОВ «Укрнпіцивільбуд», познайомила учасників із нормативно-правовою базою щодо необхідності впровадження геоінформаційних систем в управлінні територіальною громадою та продемонструвала, як за допомогою ГІС можна провести комплексний аналіз території. За допомогою такого аналізу можна визначити доцільність створення нового підприємства, відкриття лікарні або школи, внесення таких змін до плану розвитку території, які принесуть найбільший ефект.

 Варто зазначити, що ГІС базується на основі містобудівного кадастру та ведеться з урахуванням даних земельного кадастру.

 Під час трьох годинного вебінару на практичних прикладах учасники познайомились із сферами застосування геоінформаційних систем у громаді для залучення інвестора, прийняття якісних управлінських рішень та допомоги у вирішенні побутових проблем жителям громади за допомогою навіть смартфону.