У 2019 році на національному та регіональному рівнях проходитиме процес розробки стратегій на період 2021-2027 рр. Новим підходом при розробці стратегій регіонального розвитку має стати - смарт спеціалізація.
Основною метою заходу було пояснити та обговорити концепцію смарт спеціалізації для 35 учасників різних соціальних та професійних груп.
Експерт та голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук ознайомив учасників з концепцією Смарт Спеціалізації. Він зазначив, що Смарт Спеціалізація – це підхід розроблений Спільним дослідницьким центром (JRC) Європейської Комісії метою якого є виявлення унікальних функцій і активів кожної країни і регіону, підкреслення переваг регіональної промисловості й співпраці регіональних стейкхолдерів. С3 має вирішальне значення для ефективного залучення інвестицій та інновацій у розвиток промисловості.
Надія Афанасьєва презентувала європейський досвід впровадження Смарт Спеціалізації і підкреслила, що процес формування напрямків Смарт Спеціалізації вимагає налагодження тісної комунікації між владою, бізнесом, наукою та громадянським суспільством.
Учасники круглого столу долучилися до обговорення важливих питань: Чи можлива побудова ефективної комунікації між владою, бізнесом, наукою та громадянським суспільством у Вінницькій області? Як визначити спільні пріоритети та розпочати міжсекторальну співпрацю для розбудови спроможності області? Які методи підвищення конкурентоспроможності регіонів існують в ЄС та як реалізувати їх у нас?
Активна дискусія продемонструвала зацікавленість спіьноти у створенні комунікаційної платформи між владою, бізнесом, наукою та громадянським суспільством і Агенція регіонального розвитку може виступити модератором ефективної комунікації.
Організаторами заходу виступили Агенція регіонального розвитку Вінницької області, ГО «Український інститут міжнародної політики», Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку, Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.








