9 лютого довгоочікуваний генератор отримало Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький спеціалізований будинок дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки».

Так, від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, Агенція спрямувала свої зусилля на вирішення гуманітарних потреб регіону. Співпрацюючи та узгоджуючи свою діяльність з Вінницькою ОВА, зокрема Департаментом охорони здоров’я та реабілітації, Агенція отримує запити на допомогу у вирішенні актуальних проблем від закладів критичної інфраструктури медичного соціального спрямування, здійснюючи різного формату заходи, відшуковує можливості для забезпечення нормального функціонування цих об’єктів.

Адже в умовах частих цинічних масованих атак та ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури України, і Вінниччини зокрема, проблема забезпечення закладів резервними джерелами живлення зросла та ще більше актуалізувалася з настанням зимових холодів. Департамент охорони здоров’я та реабілітації  Вінницької ОВА скоординував роботу Агенції щодо запитів від 5 медичних та соціальних закладів Вінницької області з проханнями про допомогу в вирішенні проблеми відсутності резервного джерела живлення (дизельні/бензинові генератори потужністю від 20 до 100 кВт (в залежності від потреб закладів), пов’язаної з відключеннями електроенергії та знеструмленням спричиненими атаками росії на критичну інфраструктуру.

Серед закладів, що звернулися про допомогу було і Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький спеціалізований будинок дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки», що відноситься до об’єктів критичної інфраструктури, які в умовах воєнного стану потребують додаткової підтримки спрямованої на забезпечення його безперебійної та ефективної роботи, а також збереження життя та здоров’я пацієнтів та вихованців. Наразі, дизельний 3-фазний генератор Cummins C38DQ потужністю 30 кВт від виробника Cummins Power Generation (Велика Британія) вже прибув до закладу. Обладнання вдалося придбати завдяки співпраці Агенції регіонального розвитку Вінницької області з ГО «Молодіжна організація «СТАН» та за фінансової підтримки благодійної організації Hilfswerk International (Австрія), з якою велися перемовини ще з осені 2022 року.

На зустрічі з керівництвом закладу при розвантаженні генератора були присутні і представники Департаменту охорони здоров’я та реабілітації, а саме заступник директора департаменту – начальник управління медичної допомоги населенню Тетяна Бондаренко та заступник директора департаменту – начальник управління стратегічного планування, фінансування, фінансового моніторингу та оцінки, правового забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Сергій Лавренюк Окрім того, Департамент активно сприяє забезпеченню закладів медицини генераторами з інших джерел.

За словами директорки будинку дитини Надії Андрієвської, сьогодні в закладі перебуває 100 дітей віком від 0 до 14 років: 70 вихованців дитячого будинку та ще 30 діток знаходяться в Центрі реабілітації.

«В нас маленькі діти – є новонароджені, є діти від 0, відносно здорові діти до 6 років і діти з інвалідністю до 14 років. Наші діти не можуть сидіти без тепла, світла і саме головне без харчування. В нас є харчоблок і там електроплити – якщо не буде світла, то не буде і харчування. Я, як керівник закладу, шукала, зверталася у всі інстанції. І нам пообіцяли прикласти усіх зусиль аби допомогти і забезпечити нас генератором. І от сьогодні така щаслива хвилина настала – нам привезли генератор і ми раді, що нарешті забезпечені і наші діти не будуть страждати, тому що свічками ми запаслися, але для приготування 4-5 – разового харчування потрібне джерело електроживлення. Тепер, маючи генератор, в разі відключення електроенергії, ми захищені, і головне, в нас буде харчування». – розповідає Надія Марківна.

Зараз Агенція спільно з партнерами продовжу є роботу зі сприяння забезпеченню закладів критичної інфраструктури області резервними джерелами електроенергії. І невдовзі ще один спеціалізований дитячий будинок отримає додаткове джерело електроенергії.

Щоб дізнатися більше слідкуйте за нашими новинами на сайті та у Facebook.

Для довідки: Hilfswerk International (HWI) - зареєстрована в Австрії неурядова неприбуткова організація, що займається співпрацею заради розвитку та наданням гуманітарної допомоги. HWI заснована 1978 року, з того часу працювала в понад 30 країнах на чотирьох континентах. Попри те, вона залишається небюрократичною, гнучкою, здатною швидко реагувати на виклики. 24 лютого, коли мільйони українців опинилися без дому, засобів для існування, HWI була серед перших, які стали допомагати.

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.