Ця історія про те, як невеличкими кроками, консолідуючи зусилля вдалося зробити велику справу!  Починаючи з 24 лютого 2022 року команда Агенції, окрім основної діяльності, допомагала у вирішенні гуманітарних потреб населення та сприяла підтримці діяльності об’єктів критичної інфраструктури області. Співпрацюючи з об’єктами критично важливої інфраструктури Вінницької області, структурними підрозділами Вінницької ОВА, громадськими організаціями, Агенція отримувала запити про допомогу. Серед таких закладів був і Науково-дослідний інститут реабілітації осіб з інвалідністю (навчально-науково-лікувальний комплекс) Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова (далі НДІ РОІ ВНМУ ім. М. І. Пирогова).

Заклад надає послуги лікування та реабілітації для осіб з обмеженнями життєдіяльності, 90% яких - з інвалідністю. На сьогодні значний відсоток контингенту – це важкі пацієнти. Переважна більшість пацієнтів – хворі, які потребують сторонньої допомоги, пересуваються з допомогою допоміжних засобів (візки, ходунки, милиці та ін.), частина з них лежачі, яких потрібно транспортувати. Від початку повномасштабної війни в клініці інституту всього пройшли лікування та реабілітацію 6429 осіб. Інтенсивність використання ліфта після повномасштабного вторгнення Росії в Україну  зросла у 10 разів (!), а ліфт (1973 р. встановлення), який уже двічі відпрацював усі гарантійні терміни,  практично вийшов з ладу та почав становити небезпеку для здоров’я та життя пацієнтів і персоналу, внаслідок чого персонал змушений був спускати деяких хворих сходами, що є складно, небезпечно та неприпустимо.

Ще на початку 2022 року було виготовлено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт із заміною ліфта в будівлі інституту. Загальна вартість проєкту становила 1,5 млн грн. У зв’язку з різким збільшенням важких пацієнтів, які потребували транспортування ліфтом, уже з першого кварталу 2022 року були активізовані всі зусилля щодо його заміни. Враховуючи нестачу власних фінансів, інститут розпочав пошук інвесторів. Аби допомогти вирішити наявну проблему, у березні минулого року Агенція регіонального розвитку Вінницької області розпочала фандрайзингову кампанію з пошуку меценатів та збору коштів на придбання нового ліфта та проведення комплексу робіт з його  встановлення. Використовуючи соціальні мережі, особисті контакти, офіційне листування, звернення, по троху розпочався збір необхідної суми.

Перше надходження на рахунок інституту було вже 23 березня 2022 року. Проте через об’єктивні причини, пов’язані з воєнним станом, фінансові операції, необхідні для закупівлі ліфта, законодавчо були заблоковані. Тому після 27 квітня 2022 року збір коштів був припинений. Тоді в рамках фандрайзингової кампанії Агенції  на рахунок лікарні  було зібрано 542 695 грн з цільовим призначенням «на заміну ліфта». Наприкінці 2022 року стало можливим проведення оплати заходів проєкту з казначейського рахунку.  Проте, ПКД, виготовлена в березні 2022 року втратила свою актуальність, і в листопаді 2022 року було проведено коригування кошторису. Нова  вартість проєкту становила 1 923 061 тис. грн. і зросла на 22% від попередньої. Вартість ліфта 872 905 грн погодилася оплатити міжнародна організація «Лікарі без кордонів», а решту необхідної суми, за сприяння Агенції, буде покрито коштом лікарні.  Загалом до збору коштів на заміну ліфта долучилося 39 меценатів, серед них організації та приватні особи.

 

У зв’язку з тим, що реалізація проєкту була відтермінована майже на рік, пацієнти та персонал установи користувалися  старим ліфтом (1973 р. встановлення), який уже двічі відпрацював усі гарантійні терміни та в будь-який момент міг призвести до аварійної ситуації.

Проте, на початку 2023 року  було відібрано підрядну організацію, і вже в березні 2023 року вдалося розпочати будівельні роботи з підготовки до монтажу нового ліфта, а 07 квітня 2023 року новий ліфт було доставлено в інститут. Наразі проводиться монтування ліфта в шахту. Підрядником є мале підприємство «Інвар» - фірма, яка до цього часу обслуговувала старий ліфт закладу. Кошти, які були зібрані за сприяння Агенції, в даний час спрямовані на оплату монтажних робіт.

Далі – цікавіше. Слідкуйте за новинами на нашому сайті!

 

 

 

 

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.