26 квітня відбулася стартова онлайн-конференція присвячена початку реалізації проєкту «Створення умов для відновлення і безперервності мікро, малого, в т.ч.  релокованого бізнесу Жмеринської та Барської громад Вінницької області шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів та розвитку екосистеми з підтримки бізнесу», що впроваджується в рамках програми міжнародної співпраці «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом і Урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт був розроблений Жмеринською та Барською територіальними громадами  у партнерстві з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області, яка є виконавчим адміністратором проєкту.

Участь у заході взяли близько 30 учасників: Регіональний координатор програми міжнародної співпраці EU4business “Конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” Владислав Кавелін, представник Фонду розвитку підприємництва Андрій Мартем’янов, голова Барської міської ради Володимир Саволюк, Вадим Кожуховський, секретар Жмеринської міської ради, координаторка проєкту, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Леонід Цехановський, старости, відділи відповідальні за роботу з розвитку бізнесу, депутати, місцеві організації з розвитку підприємництва, місцевих ЗМІ та блогери Барської та Жмеринської громад.

«Розвиток підприємництва є однією з основних цілей програми міжнародної співпраці EU4Business. Розробники та основні виконавці проєкту, Агенція регіонального розвитку Вінницької області підготували багато заходів які націлені на зміцнення та збільшення спроможностей місцевого бізнесу, тому закликаю всіх місцевих підприємців слідкувати за анонсами та долучатися до заходів. Сподіваюся, що спільно з міською владою та нашими партнерами з Фонду розвитку підприємництва нам вдасться реалізувати всі заходи, що були презентовані на сьогоднішній зустрічі і вони обов’язково стануть сходинкою вперед на шляху економічного добробуту Жмеринської та Барської громад та України в цілому»  -   зазначив Регіональний координатор програми міжнародної співпраці EU4business “Конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” Владислав Кавелін.

«Дуже важливо сприяти розбудові та розвитку малого підприємництва. Для представників сегменту мікро та малого бізнесу, а також підприємців-початківців, мають бути створені доступні навчальні та комунікаційні площадки, які б дозволили їм покращувати свої знання і обізнаність в бізнес-процесах та обмінюватись досвідом з іншими підприємцями. Такі заходи варто реалізовувати як на державному рівні, так і на рівні громад з урахуванням точкового розуміння потреб та специфіки того чи іншого регіону для розвитку бізнес-середовища. Це сприятиме подальшому розвитку та масштабуванню бізнесу малих підприємців, що вкрай важливо для України з економікою, що розвивається. Тому, Фонд розвитку підприємництва радий бути виконавцем грантового конкурсу для українських громад з системної підтримки малого і середнього підприємництва, який реалізується в межах програми міжнародної співпраці EU4Business. З нетерпінням очікуємо та сподіваємося на успішну реалізацію усіх запланованих до проведення навчальних заходів для представників мікро та малого бізнесу Жмеринської та Барської громад, які безпосередньо будуть реалізовуватись Агенцією регіонального розвитку Вінницької області» - сказав представник Фонду розвитку підприємництва Андрій Мартем’янов.

Голова Барської міської ради Володимир Саволюк та секретар Жмеринської міської ради Вадим Кожуховський засвідчили підтримку діяльності в рамках проєкту та звернули увагу на його актуальність та важливість для громад.

«Ми розуміємо наскільки важливим є розвиток підприємництва для економіки та добробуту громад і готові працювати в рамках даного проєкту та інших у майбутньому»  - зазначив та секретар Жмеринської міської ради Вадим Кожуховський.

«Безумовно, перед країною стоять суттєві виклики, особливо перед вступом до ЄС, зокрема, це підвищення конкурентоспроможності бізнесу. Тому даний проєкт є надзвичайно актуальним зараз» - додав директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Леонід Цехановський.

Далі відбулася презентація проєкту, координаторка проєкту, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко розповіла про суть проекту та заплановані заходи в рамках його реалізації. Так, проєкт має на меті створити умови для забезпечення сталості та безперервності бізнесу Жмеринської та Барської громад шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів, надання ваучерної підтримки бізнесу та підвищення спроможності органів місцевого самоврядування профільних громадських об’єднань працювати з бізнесом.

Учасниками проєкту стануть по 25 підприємців у сфері послуг та сільського господарства, в т.ч. релоковані, по 2 представники організацій з розвитку підприємництва та по 1 представнику відділів економічного розвитку органів місцевого самоврядування з  Барської та Жмеринської громад.

В рамках проєкту заплановано розробити та впровадити 8-модульну навчальну програму для підприємців у змішаному онлайн/офлайн форматі «Стратегія розвитку бізнесу у період кризи для забезпечення безперервності діяльності»; провести 2 конкурси серед учасників на отримання експертних консультацій, відповідно, 20 учасників отримають по 5 годин консультацій з підготовки бізнес-плану для залучення коштів на розвиток бізнесу та ще 15 учасників отримають експертні консультації щодо Планів відновлення власного бізнесу. Окрім того, буде надано технічну підтримку офісам з розвитку підприємництва у Барській та Жмеринській громадах.

Проєктна менеджерка, менеджерка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Олена Діхтяр виступила з оголошенням про конкурсний відбір учасників заходів проєкту, зазначивши критерії відбору та терміни подачі заявок на участь.

Так за словами, Олени Діхтяр, відбір учасників стартує вже і підприємцям потрібно буде зареєструватися через google-форму за посиланням - http://surl.li/gpute , залишивши свої контактні дані. Відбір учасників триватиме до 10 травня, а учасниками можуть стати підприємці і підприємиці, які працюють у сфері торгівлі, послуг чи сільського господарства і потребує експертної підтримки щодо розвитку у військовий час.

«Наразі, у зв’язку з війною, програми підтримки бізнесу на обласному рівні припинені, проте є доступними ресурси поза межами області чи громади. Проєкт покликаний надати консалтингову підтримку бізнесу, допомогти розробити документи, які необхідні для залучення ресурсів та для підвищення його конкурентоспроможності. Проєкт є актуальним зараз і буде актуальним і надалі, адже надання консалтингової підтримки і безпосередня робота з представниками бізнесу є необхідними для його становлення та розвитку» - сказала на завершення координаторка проєкту Наталія Гижко.

 

Захід організувала Установа «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.