16 травня відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, Агенцією регіонального розвитку (АРР) Вінницької області, Вінницькою обласною радою і Вінницькою обласною військовою адміністрацією, з метою налагодження тісної співпраці та консолідації зусиль, спрямованих на відновлення та розвиток Вінницької області. 

Підписанти Меморандуму – голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко, в.о. керівника проєкту UCORD Марина Бриль. Також в зустрічі з нагоди підписання Меморандуму взяли участь члени команди проєкту UCORD: координатор компоненту з розвитку потенціалу та екологічних послуг Олександр Ігнатенко, координатор компоненту із соціальної згуртованості, культури та діалогу Ігор Савчак, експертка з комунікацій Галина Осадча, а також заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвиткуобласної військової адміністрації Ігор Цехановський, директор Департаменту гуманітарної політики обласної військової адміністрації Володимир Буняк.

 Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий наголосив, що участь Вінниччини у проєкті UCORD – це перспектива практичної підтримки розвитку регіону.  

 "Вінницька область має тривалу та стійку співпрацю зі Швейцарською конфедерацією. Вірю, що проєкт UCORD її ефективно продовжить. Агенція регіонального розвитку Вінницької області утворена однією з перших в Україні. Вона розробила та втілила в життя низку різновекторних проєктів. Участь в проєкті UCORD, безумовно, посилить спроможність Агенції. Теми розвитку систем водопостачання, водовідведення, управління відходами та культурного розвитку – для нас надзвичайно актуальні. Відповідні проєкти та їхня реалізація в територіальних громадах Вінниччини знайдуть максимальну підтримку з боку обласної Ради" – зауважив Вячеслав Соколовий.

Заступник начальника обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець зазначив, що на рівні області буде підтримка ініціатив, пов’язаних із впровадженням передових європейських рішень, зокрема акцентував увагу на соціальній інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

 "Переконаний, що новий проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD стане черговим кроком в розвитку спроможності регіону та сприятиме підвищенню якості життя мешканців області та соціальній згуртованості за рахунок об’єднання зусиль влади, мешканців та бізнесу.  Ми прийняли велику кількість переселенців - наразі на Вінниччині проживає близько 168 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Специфіка нашої області саме в тому, що більша частина переселенців проживає у приватних домогосподарствах – близько 98%. І для нас питання соціальної інтеграції – залученості – цих переселенців – дуже важливе".

За словами виконувачки обов’язків керівника проєкту UCORD Марини Бриль, Вінниччина має тривалий досвід співпраці зі Швейцарською конфедерацією, особливо в питаннях децентралізації, а також у питаннях водопостачання й управління відходами. 

"Наш проєкт буде ґрунтуватися і посилатися на той досвід Вінниччини, зокрема й Агенції регіонального розвитку, який стосується управління відходами, участі у розробці регіональної стратегії розвитку області. Ми дуже раді що Агенція регіонального була настільки вмотивованою і цілеспрямованою і готовою до роботи в проєкті. Дякую усім, оскільки Агенція без підтримки її засновників – обласної Ради та військової адміністрації – не змогла б вибороти це право – розпочати співпрацю з нашим проєктом. Тепер ми сподіваємося на успішну співпрацю найближчі 4 місяці і надалі співпрацю на роки" - додала Марина Бриль.

Директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко звернула увагу на актуальність проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD для України і для Вінниччини зокрема.

"Проєкт UCORD є надзвичайно на часі і для України і, зокрема, для нашої області. Зараз, коли в України є потреба відбудови, зрозуміло, що тільки своїми зусиллями ми це не зможемо зробити, – сказала Наталія Гижко.  Проєкт увібрав у себе три ключові пріоритетні напрями, які дають нам можливість, за результатами чотиримісячного випробувального терміну, співпрацювати, впроваджувати й тестувати проєкти, відповідно до міжнародних стандартів".

Протягом наступних 4 місяців передбачено надання підтримки Агенції регіонального розвитку Вінницької області у її інституційному зміцненні та трансформації її структур управління. Для цього проєкт UCORD розгляне бачення Агенції, її мету та роль у регіональному розвитку, механізми управління, основні функції, пріоритети, організаційні заходи, кадрові та фінансові вимоги. Це допоможе визначити усі ресурси, необхідні для забезпечення ефективності Агенції регіонального розвитку Вінницької області.

Надалі Меморандумом передбачається посилення інституційної спроможності Агенції регіонального розвитку Вінницької області задля активізації ролі Агенції у відновленні громад та області, у плануванні проєктів місцевого і регіонального розвитку. Агенція  виступатиме своєрідним майданчиком для соціальної згуртованості й діалогу між громадянами, бізнесом та органами влади, зокрема, щодо розробки політик у сферах водопостачання, водовідведення й управління відходами, а також культури та креативних індустрій.

Співпраця з проєктом UCORD базуватиметься на передовій міжнародній практиці, адже будуть залучені міжнародні експерти-практики.

 

Для довідки

Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, який почав діяльність у грудні 2022 р., втілюється за підтримки Швейцарії компанією NIRAS Sweden AB. Перша фаза проєкту триватиме до 2026 р.

Метою проєкту UCORD є сприяння скоординованим діям з відновлення та злагодженого регіонального розвитку з боку громадян, бізнесу і органів влади, що у свою чергу покращує якість життя людей, зміцнює стійкість суспільства, мир та соціальну згуртованість в Україні. Проєкт реалізується через 3 компоненти: “Регіональний розвиток”, “Розвиток потенціалу та екологічних послуг”, “Соціальна згуртованість через культуру та залученість громадян”.

У своєму підході проєкт UCORD акцентує увагу на якісних змінах на регіональному рівні, які можуть бути досягнуті через підсилення інституційної спроможності агенцій регіонального розвитку за прикладом успішного функціонування відповідних Європейських АРР. Згідно із Законом України “Про засади державної регіональної політики”, агенції регіонального розвитку — це неприбуткові установи, що утворюються з метою ефективної реалізації державної регіональної політики. Використовуючи принципи згуртованості, прозорого публічного діалогу, ефективного управління проектами, АРР є майданчиком для співпраці влади, бізнесу та громадян задля інклюзивного та сталого регіонального розвитку, інвестиційної привабливості області та об’єднання мешканців навколо спільних цілей.

У результаті тривалого та ретельного відбору серед АРР України, Агенція регіонального розвитку Вінницької області стала однією із чотирьох переможців разом із АРР Сумської, Тернопільської та Хмельницької областей.

Агенція регіонального розвитку Вінницької області розпочала діяльність у 2016 році та має досвід втілення ряду проєктів спільно з територіальними громадами та громадськими організаціями. АРР бере участь у розробці та реалізації політик та процесів відновлення, співпрацює із громадянами для надання якісних публічних послуг, підтримує людський капітал області, а також сприяє мікро, малому та середньому бізнесу. Агенція буде допомагати владі області та громадам в процесі відновлення шляхом збору та надання актуальної інформації для прийняття ефективних управлінських рішень, експертної підтримки у питаннях розроблення стратегічних документів та програм із залученням жителів громад, залучення ресурсів для реалізації актуальних проєктів, а також сприяти розвитку бізнес середовища Вінницької області.

 

 

 

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.