За підтримки програми EU4Business 19 травня підприємці, представники організацій з розвитку підприємництва та представники органів місцевого самоврядування Жмеринської та Барської громад взяли участь в Модулі 1 «Стратегічне планування в період кризи», що відбувся в рамках реалізації проєкту «Створення умов для відновлення і безперервності мікро, малого, в т.ч.  релокованого бізнесу Жмеринської та Барської громад Вінницької області шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів та розвитку екосистеми з підтримки бізнесу».

Це перше заняття в рамках 8-модульної навчальної програми «Стратегія розвитку бізнесу у період кризи для забезпечення безперервності діяльності».

З вітальним словом перед учасниками Модулю 1 виступили директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області, координаторка проєкту Наталія Гижко, регіональний координатор програми міжнародної співпраці EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП  Владислав Кавелін, представник Фонду розвитку підприємництва Андрій Мартем'янов, заступник голови Жмеринської міської ради Анатолій Білоус, начальник відділу економіки, інвестицій та регуляторної діяльності Барської міської ради Ірина Походзей.

Директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області, координаторка проєкту Наталія Гижко ознайомила учасників з наповненням навчальної програми та представила експертів, які впроваджуватимуть модулі, зокрема, Надію Карплюк - експертку з стратегічного планування бізнесу.

В програмі Модулю 1 опрацьовувалися наступні теми:

Стратегія - її цінність та важливість для сталості та розвитку підприємства.

  • Опитування: «Оцініть стан вашого бізнесу на сьогодні».
  • Реальні кейси впровадження стратегії і її результати.

Інструменти для оцінки поточного стану бізнесу та розробки стратегії: SWOT аналіз, PEST аналіз, 6Р.

  • Опрацювання інструментів на прикладі реального бізнесу.

Цілепокладання: а чи так воно необхідно в бізнесі?  SMART та каскадування.

  • Ролі власника в бізнесі.
  • Принципи розподілу функцій за матрицею навичок.
  • Розподіл ролей та функцій на прикладі кейсу.

 Важливість теми сьогоднішнього заняття полягає в тому, що стратегічне планування – це пошук точки опори для бізнесу та керівника, і потреба в ній особливо відчувається під час кризи, коли змінюються зовнішні умови, руйнуються ланцюжки поставок та реалізації, дефіцит ресурсів зупиняє бізнес, а власник відчуває себе загнаним в глухий кут. 

Під час тренінгу учасники не тільки познайомилися, а й на прикладі свого бізнесу опрацювали інструменти керівника, які допоможуть визначити слабкі місця підприємства, шляхи та ресурси для підсилення, спланувати вихід з кризи та подальший розвиток бізнесу.

Щоб дізнатися більше про хід реалізації проєкту слідкуйте за нашими новинами.

Захід організувала Установа «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Зміст публікації є виключною відповідальністю Агенції регіонального розвитку Вінницької області і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.

#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME, #BDF

 

 

 

 

 

 

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.