За підтримки програми EU4Business 24 та 25 травня підприємці, представники організацій з розвитку підприємництва та представники органів місцевого самоврядування Жмеринської та Барської громад взяли участь в Модулі 2. «Побудова стійкої екосистеми бізнесу на основі партнерств для забезпечення сталості локальної бізнес-екосистеми», що проведений в рамках проєкту «Створення умов для відновлення і безперервності мікро, малого, в т.ч.  релокованого бізнесу Жмеринської та Барської громад Вінницької області шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів та розвитку екосистеми з підтримки бізнесу».

Це вже друге заняття, що входить до 8-модульної навчальної програми «Стратегія розвитку бізнесу у період кризи для забезпечення безперервності діяльності».

В програмі Модулю 2 опрацьовувалися наступні теми:

  1. Екосистема та синергія:

1.1.Що таке екосистема;

1.2. Які задачі вона вирішує;

1.3.  Важливість екосистеми на прикладах.

Кейси екосистем бізнесу з різних галузей.

  1. Партнерство в екосистемі:

2.1. Формалізація відносин, юридичні аспекти партнерства;

2.2. Інструменти для створення ефективного партнерства: 12 етапів процесу створення партнерства.

Спільний розподіл ризиків з метою створення стратегії сталого розвитку (на основі реального кейсу).

  1. Життєвий цикл (бізнес-процеси):

3.1. Як описати життєвий цикл;

3.2. Учасники процесу та критичні учасники.

 Окрім того, учасники, під час практичних завдань, спільно розробляли загальну модель екосистеми бізнесу та на власних прикладах описували свої бізнес-процеси.

Тема побудови екосистеми бізнесу є надзвичайно важливою в наш час, адже просто мати хорошу бізнес-ідею і покладатися лише на власні сили та ресурси – недостатньо для успішного розвитку власної справи, особливо, в кризовий період. Загалом, екосистема бізнесу – це сукупність юридичних та фізичних осіб з різних секторів, різних за характером діяльності, яка функціонує задля розвитку інновацій та підприємницької діяльності шляхом об’єднання зусиль різних груп стейкхолдерів, серед яких можуть бути виробники, постачальники, донори, органи влади, партнери тощо. Наявність екосистеми бізнесу має значні переваги, насамперед це: доступ до широкого спектру можливостей, швидке масштабування, гнучкість і стійкість.  

«Ресурси та можливості, що допоможуть бізнесу стабільно розвиватись, знаходяться не тільки всередині самого бізнесу - вони створюються та пропонуються іншими учасниками ринку. І саме криза підштовхує нас до логічного розвитку ринку та бізнесу через партнерство та екосистему. Екосистема пропонує відповіді на безліч питань бізнесу, серед яких: пошук ресурсів, побудова логістичних ланцюжків, альтернативні постачальники, створення нових продуктів, вихід на нові ринки, конкурентні війни, нестача кваліфікованого персоналу, корисні бізнес-зв'язки, обмін досвідом та багато іншого» - зазначає тренерка заходу, експертка з статегічного розвитку бізнесу Анна Кулешова.

Отже, під час Модулю 2. учасники проєкту з Барської та Жмеринської громад дізнавалися що таке екосистема бізнесу, як саме вона допоможе підприємству і громаді, про те як її побудувати та розвивати, про світовий досвід та про реальні кейси інших українських підприємств.

Щоб дізнатися більше про хід реалізації проєкту слідкуйте за нашими новинами.

Захід організувала Установа «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Зміст публікації є виключною відповідальністю Агенції регіонального розвитку Вінницької області і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.

#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME, #BDF

 

 

 

 

 

 

Facebook

ardvin.org@gmail.com

м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, кімн. 125

Телефон: 0432 50-85-80

Development site Webhit

All rights reserved 2023

Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Інформаційно-аналітичного ресурсу «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» можливі за умови посилання на джерело. Для інтернет-видань гіперпосилання на ardvin.org.ua обов’язкове.