27 лютого Агенція регіонального розвитку Вінницької області провела семінари для діючих та майбутніх підприємців Крижопільської громади на тему «Доступні фінансові ресурси для розвитку чи започаткування власної справи».
Учасниками заходів стали близько 50 підприємців та бажаючих започаткувати власну справу, спеціалісти Крижопільської селищної ради, центру надання адміністративних послуг, Крижопільської філії обласного Центру зайнятості. Перша половина для була присвячена можливостям залучення ресурсів для розвитку бізнесу в галузі АПК, а друга – можливостям для інших галузей підприємництва.
«Ці семінари є важливими як для тих, хто хоче започаткувати та розвивати власний бізнес, так і для громади, яка зацікавлена у розвитку малого та середнього бізнесу Адже чим більше заробляють підприємці, тим більше отримує громада у вигляді податків від підприємницької діяльності, сплати ПДФО за найманих працівників. Окрім того, бізнес створює нові робочі місця та покращує добробут родин своїх працівників. З цією метою Агенції регіонального розвитку Вінницької області надано можливість проводити інформаційно-освітні заходи на території нашої громади для підвищення потенціалу активних мешканців та місцевих підприємців, розвитку підприємницької діяльності» - зазначив під час вітального слова секретар Крижопільської селищної ради Ігор Василишин.
Менеджерка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Олена Діхтяр ознайомила учасників з результатами діяльності Агенції за напрямом підтримки та розвитку мікро-, малого та середнього бізнесу. До прикладу, в 2023 році Агенція сприяла залученню майже 3 млн грн на розвиток мікро бізнес-середовища в 2-х громадах. В результаті навчально-консультаційної діяльності Агенції 9 підприємців отримали гранти для розвитку бізнесу на загальну суму понад 1,7 млн грн, що сприяло створенню 14 нових робочих місць.
Далі учасники дізнавалися про актуальні для Вінницької області грантові конкурси та програми фінансової підтримки бізнесу, зокрема державні та міжнародні. Олена Діхтяр детально роз’яснила учасникам умови та терміни залучення фінансових ресурсів, а також особливості формування необхідних документів, зокрема бізнес-плану.
Окрім того, до роботи семінару приєдналася підприємиця Альона Чернецька, яка поділилася досвідом участі в навчальній програмі для підприємців з Барської та Жмеринської громад, яку впроваджувала Агенція в межах проєкту «Створення умов для відновлення і безперервності мікро, малого, в т.ч. релокованого бізнесу Жмеринської та Барської громад Вінницької області шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів та розвитку екосистеми з підтримки бізнесу», що впроваджувався за підтримки програми EU4Business.
Підприємиця розповіла, що завдяки навчальній програмі та консультаціям з експертами Агенції, розвинула свої навички бізнес-планування, взяла участь в кількох грантових конкурсах та вже залучила кошти для розвитку та розширення свого бізнесу. Так, взявши участь в державній програмі єРобота, жінка отримала грант в сумі 250 тис грн на створення курсів крою та шиття. А також в межах освітньо-грантової програми «Початок», з 3000 бізнес-планів, увійшла до числа переможців та отримала фінансування в сумі 3000$. Окрім того, залучення фінасування сприяло створенню 3 нових робочих місць. На досягнутому підприємиця не зупинилася і наразі очікує результатів від участі в ще кількох програмах та планує і надалі залучати ресурси для розвитку свого бізнесу.
Семінари щодо доступних фінансових ресурсів стали першими навчальними заходами для підприємців Крижопільщини, наступними кроками до розвитку бізнес-середовища громади стане проведення офлайн тренінгів з бізнес-планування, семінарів з актуальних питань започаткування та здійснення підприємницької діяльності, експертні консультації та супровід при підготовці та подачі заявок на участь у конкурсах та програмах з фінансової підтримки бізнесу.
Захід проведено Агенцією регіонального розвитку Вінницької області в партнерстві з Крижопільською селищною радою спільно з відповідно до Програми підтримки малого та середнього підприємництва в Крижопільській територіальній громаді на 2021-2027 роки.